Falstart Industrii w Lidze Mistrzów. Porażka mistrzów Polski z Aalborgiem

13 wrz 2023, 20:31

Piłkarze ręczni Industrii Kielce rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji EHF Ligi Mistrzów od porażki. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przegrali przed własną publicznością 31:34 z duńskim Aalborgiem, choć w końcówce byli o krok od wyrównania stanu rywalizacji.

Industria zaczyna LM od porażki

Piłkarze ręczni Industrii Kielce i Aalborgu Håndbold po raz ostatni mierzyli się ze sobą całkiem niedawno, bowiem w fazie grupowej poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. W obu starciach lepsi byli mistrzowie Polski – na wyjeździe wygrali 30:28, natomiast przed własną publicznością triumfowali 33:28.

Od początku środowej rywalizacji podopieczni Tałanta Dujszebajewa musieli gonić wynik. Duńczycy od początku prowadzili i choć piłkarze ręczni z Kielc kilkukrotnie doprowadzali do remisu, od stanu 10:10 Aalborg nie oddał już prowadzenia ani na chwilę. W efekcie po pierwszej połowie goście prowadzili 18:15.

Od początku drugiej połowy zawodnicy Industrii próbowali odrobić trzybramkową stratę, ale na każde zniwelowanie wyniku, Duńczycy ponownie zwiększali swoją przewagę. Gospodarze zbliżyli się na odległość jednego punktu przy stanie 30:31, ale ostatecznie Aalborg wygrał 34:31.

Industria Kielce vs Aalborg Håndbold 31:34 (15:18, 16:16)

Po tej porażce piłkarze ręczni z Kielc wrócą do rozgrywek ligowych, a ich rywalem w 5. kolejce Orlen Superligi będzie Unia Tarnów (16 września). Pięć dni później mistrzowie Polski udadzą się na wyjazdowe starcie z norweskim Kolstad Håndball, który w pierwszej kolejce wygrał 31:22 z Eurofarmem Pelister.

Iga Świątek wycofała się z turnieju. “Przykro mi”