Falstart młodych Polaków

12 lip 2015, 22:39

Młodzi polscy szczypiorniści zakończyli Turniej 4 Narodów na ostatnim miejscu. Dowodzona przez Rafała Kuptela młodzież (u-19) na zakończenie imprezy zremisowała z Węgrami.

Turniej rozgrywany w Lubece ma przygotować piłkarzy ręcznych do rozpoczynających się w sierpniu mistrzostw świata. Oprócz Polaków i Węgrów w zawodach wystartowali także Niemcy i Duńczycy, którzy okazali się najlepsi.

Na inaugurację nasi szczypiorniści przegrali 25-32 z Niemcami, mimo że na przerwę to Polacy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Podobnie sprawy się miały w kolejnym meczu z Danią, tam do przerwy był remis, a skończyło się porażką 26-30. Zupełnie inny przebieg miało spotkanie z Węgrami, polscy juniorzy po 30. minutach gry przegrywali sześcioma bramkami, a skończyło się remisem 29-29.