Fantastycznie widowisko w Szczecinie! Pogoń pokonuje Zagłębie w meczu na szczycie

12 wrz 2015, 17:29

W hitowym spotkaniu 2. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, Pogoń Baltica Szczecin pokonała Zagłębie Lubin. Pierwsza część meczu należała do gospodyń, w drugiej za odrabianie strat wzięły się “Miedziowe”, jednak nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami.

Podopieczne Bożeny Karkut ze swoimi rywalkami miały do wyrównania rachunki z poprzedniego sezonu. To właśnie ze szczeciniankami uległy w ćwierćfinale mistrzostw Polski. W poprzedniej kolejce Pogoń Baltica Szczecin na własnym parkiecie nie dała szans beniaminkowi z Kościerzyna, wygrywając 29:19. Natomiast “Miedziowe”  również we własnej hali rozbiły KPR Jelenią Górę 40:21.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski w świetnym stylu weszły w spotkanie. Po trzech minutach gry prowadziły już 4:0. Kilka minut później rywalki zbliżyły się na dwie bramki (5:3), jednak szczecinianki kontrolowały przebieg spotkania i utrzymywały bezpieczną przewagę. W 15. minucie na ławkę kar powędrowała Kaja Załęczna. Dzięki grze w przewadze Pogoń zdobyła trzy bramki z rzędu i prowadziła już 10:4. Przez dalszą część rywalizacji gospodynie nie dały lubiniankom zmniejszyć straty i utrzymywały wysoką przewagę. Ostatecznie szczecinianki wygrały pierwszą część spotkania 15:10.

Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut starały się zbliżyć do rywalek. Jednak udało się to dopiero w 37. minucie, kiedy to po bramce Milojević strata wynosiła już tylko trzy trafienia. Pogoń na więcej nie pozwoliła swoim przeciwniczkom, a z biegiem czasu powiększała swoja przewagę. Na dwie minuty przed końcową syreną gospodynie prowadziły już 31:24. Lubinianki zdołały jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, poprzez zdobycie dwóch bramek w końcówce meczu.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 31:26 (15:10)

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Orowicz, Płaczek, Kozłowska – Sabała, Noga, Szczecina, Głowińska, Costa, Królikowska, Stasiak, Masna, Zimny, Zawistowska, Kochaniak, Yashchuk, Gadzina

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna, Obrusiewicz, Paluch, Premović, Wiertelak, Lima, Walczak, Marić, Jochymek, Milojević

Kary: Stasiak – Załęczna, Jochymek, Wiertelak, Obrusiewicz (6 min.)