Fantastyczny mecz w wykonaniu Wisły Płock! Nafciarze remisują z MKB Veszprém

19 wrz 2015, 17:38

W swoim pierwszym spotkaniu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Wisła Płock zremisowała we własnej hali z MKB Veszprém.

Wisła Płock już po wylosowaniu grup Ligi Mistrzów wiedziała, że punkty nie będą przychodzić łatwo. Wicemistrzowie Polski w fazie grupowej muszą zmierzyć się z MKB Veszprem, Paris Saint Germain, THW Kiel, Celje Pivovarna Lasko, HC Zagrzeb, SG Flensburg Handewitt i Besiktas. Na początek przyszło im mierzyć się z mistrzami Węgier, którzy byli uznawani za faworytów spotkania.

Już początek spotkania pokazał, że do Płocka przyjechały gwiazdy światowego formatu. Po niespełna dziesięciu minutach gry, goście prowadzili 5:2. Nafciarze mimo starań wciąż przegrywali kilkoma bramkami. Jednak świetna postawa bramkarzy polskiej drużyny i skuteczna gra w ataku pozwoliły w 24. minucie doprowadzić do remisu 8:8. Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem mistrzów Węgier 13:11.

Po zmianie stron MKB Veszprem kontrolowało przebieg meczu, utrzymując bezpieczną przewagę, która w pewnym momencie osiągnęła nawet cztery trafienia. Kiedy na sześć minut przed końcem Wisła Płock przegrywała 22:26, mało kto wierzył, że zdoła urwać choćby punkt. Jednak Nafciarze zaczęli grać fantastycznie, defensywa była nie do przejścia, a w ataku ogromna skuteczność, to wszystko sprawiło, że strata zmniejszyła się do dwóch trafień. W 59. minucie meczu mistrzowie Węgier rzucili bramkę i prowadzili 27:25. Wtedy to dwie minuty kary otrzymał Rodriguez, a Rocha pewnie zamienił rzut karny na bramkę i w Płocku znów każdy wierzył w wywalczenie pozytywnego wyniku. W ataku pomylili się Węgrzy, którzy popełnili błąd kroków, a w ostatniej akcji meczu nie pomylił się Żytnikow i Nafciarze doprowadzili do remisu 27:27.

Orlen Wisła Płock – MKB Veszprém KC 27:27 (11:13)

Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary – Daszek, Ghionea, Wiśniewski, Konitz, Montoro, Racotea, Tarabochia, Zelenović, Żytnikow, Oneto, Rocha, Nikcević, Pusica.

MKB Veszprém KC: Alilović, Mikler – Gulyas, Ilić, Ivancsik, Lekai, Marguc, Nagy, Nilsson, Palmarsson, Vaquero, Schuch, Slisković, Terzić, Ugalde, Zeitz.