Fatalny dzień na plaży! Fijałek i Prudel za burtą!

1 lip 2015, 20:08

Niestety, po dwóch parach kobiecych przyszedł czas na nasz najlepszy męski duet! Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel ulegli Brazylijczykom-  Pedro Solbergowi Salgado i Evandro Goncalvesowi Oliveirze Juniorowi 1:2!

O wielkim pechu mogą mówić nasi siatkarze bowiem mimo pierwszego miejsca w swojej grupie już w 1/16 finału zmierzyli się z głównymi pretendentami do tytułu, drugą parą światowego rankingu FiVB!

Fijałek i Prudel walczyli dzielnie. Pierwszego seta przegrali po wyrównanej walce do 18. Druga odsłona to jeszcze większa dramaturgia i wygrana na przewagi, do 21. W decydującym secie lepsi byli Brazylijczycy wygrywając 15:13 i całe spotkanie 2:1.

Ostatnią naszą nadzieją na tegorocznych mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Holandii będzie para Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy walkę o 1/8 finału stoczą jeszcze dziś o godzinie 21:00.

Fijałek/Prudel (Polska) – Salgado/Evandro (Brazylia) 1:2 (15:21, 23:21, 13:15)