Strona główna Pozostałe Sporty walki FEN 7: znamy fighterów walki wieczoru

FEN 7: znamy fighterów walki wieczoru

0

Na gali FEN 7 “Real Combat” w walce wieczoru zmierzą się Tomasz Sarara i Nikolaj Falin z Niemiec.

Będzie to kickboxerski pojedynek wagi cruiser do 95 kg. Walka jest zakontraktowana na 3 rundy po 3 minuty, z możliwością dodatkowej rundy.

Gala ta odbędzie się 24 kwietnia w hali Artego Arena w Bydgoszczy.

Sarara jest najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii ciężkiej. Jest wielokrotnym mistrzem Polski, ma również medale na arenie międzynarodowej. Wygrał turnieju bokserki dla zawodników sportów walki Biggers Better. Jest finalistą turnieju K-1 World GP Europe 2009. Obecnie trenerem 29-latka jest Ernesto Hoost, który cztery razy wygrywał zawody K-1 World GP. Polak trenuje w Team Mr Perfect w Holandii, jednak na co dzień trenuje w TS Wiśle. Na 31 walk przegrał 7 razy, a sam nokautował swoich rywali 10 razy. Ma 186 cm wzrostu i waży 96 kg.

Jego rywal jest uważany za legendę niemieckiego kickboxingu. Falin był zawodowym mistrzem Niemiec TKBO. W 2011 roku wygrał Biggers Better w duńskim Arhus(w półfinale znokautował wówczas Damiana “Turbo” Trzcińskiego). Jego trenerem jest bydgoszczanin Franek Łukanowski, najlepszy…niemiecki trener kickboxingu. Falin reprezentuje klub Fight Lounge Dortmund. Na 38 pojedynków przegrał 11, 14 razy wygrywał przez nokaut. Mierzy 188 cm i waży 98 kg.

-To wielka niespodzianka i gratka dla fanów Kickboxingu. Już informacja o pozyskaniu i występach Sarary zelektryzowała środowisko fanów walk K-1 Rules w Polsce a teraz dajemy im zestawienie godne najlepszych światowych gal w optymalnej wadze i z podtekstami, z jakimi wiąże się ten pojedynek. Kolejny smaczek, to fakt, iż odbędzie się on w Bydgoszczy. Ja już nie mogę doczekać się tego starcia – powiedział prezes organizacji Paweł Jóźwiak.

– Budujemy mocną kategorię juniorciężką na światowym poziomie i Sarara i Falin w tej wadze mogą być najlepsi na świecie. Tego na razie nikt nie może zanegować i nasza organizacja może to udowodnić. Obaj nie muszą już rywalizować z ważącymi po 120 kg olbrzymami i udowodnić więcej w kategorii cruiser. Myślę, że to najlepsze co możemy dać kibicom. Tylko dla tej walki warto przyjść do hali. -dodał wiceprezes Rafał Sawicki.

Komentarze