Finał Diamentowej Ligi. Pięcioro Polaków wystąpi w Zurychy

Już jutro startuje ostatni tegoroczny mityng Diamentowej Ligi. Na imprezie, która odbędzie się w szwajcarskim Zurychu, zobaczymy aż pięcioro Polaków. Nasz kraj reprezentować będą: Anna Kiełbasińska, Natalia Kaczmarek, Pia Skrzyszowska, Damian Czykier oraz Michał Rozmys.

Już w środę startuje finał Diamentowej Ligi 2022

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Finał tegorocznej Diamentowej Ligi odbędzie się w terminie 7–8 września w Szwajcarii. Na dwudniową imprezę przybędą największe gwiazdy światowej lekkoatletyki, takie jak m.in. Yaroslava Mahuchikh, Armanda Duplantis, czy Simona Ehamerre. Wśród zawodników, którzy pokażą w Zurychu swoje umiejętności, znajdzie się AŻ pięcioro Polaków.

Biało-czerwone barwy w biegu na 100 m przez płotki reprezentować będzie Pia Skrzyszowska. W swojej konkurencji Polka zmierzy się m.in. z mistrzynią z Eugene – Tobi Amusan. Dziesięć metrów dłużej w biegu płotkarskim przebiegnie natomiast Damian Czykiera, który wystartuje wraz z Grantem Hollowayem i Hanslem Parchmentem.

Jeśli chodzi o wyścig na 400 metrów, to tam zaprezentują się dwie polskie sprinterki. Anna Kiełbasińska i Natalia Kaczmarek uzyskały w tym roku najlepsze wyniki w swojej karierze i zdobyły dwa medale mistrzostw Europy. Obie brały udział bowiem w sztafecie, która na mistrzostwach Europy w Monachium wywalczyła srebrny krążek. Rywalkami Polek będą: Candice McLeod, Stephenie Ann McPherson, Marileidy Paulino, Fiordaliza Cofil, Lieke Klaver i Sada Williams.

To jednak nie koniec. W Zurychy zaprezentuje się także Michał Rozmys. Polak pod koniec sierpnia w Lozannie poprawił swój rekord życiowy na 1500 m i osiągnął czas – 3.32,46. W czwartek reprezentant Polski powalczy z tak znakomitymi zawodnikami, jak m.in. Jakob Ingebrigtsen, Timothy Cheruiot czy Abel Kipsang.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jest o co walczyć, gdyż zwycięzcy generalnej klasyfikacji Diamentowej Ligi wygrają diamentowe trofeum oraz dostaną na swoje konto 30 tysięcy dolarów. Przede wszystkim jednak najlepsi zawodnicy otrzymają dziką kartę mistrzostwa świata w Budapeszcie, które odbędą się w 2023 roku.

Polska sztafeta 4×400 metrów ze srebrem ME. Brąz Anny Wielgosz

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama