Polska sztafeta 4×400 metrów ze srebrem ME. Brąz Anny Wielgosz

21 sie 2022, 16:43

Polska sztafeta 4×400 metrów kobiet zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. Poza zasięgiem były Holenderki ze wspaniałą Femke Bol. Ponadto po brąz w biegu na 800 metrów niespodziewanie sięgnęła Anna Wielgosz. Reprezentacja Polski ma już na koncie dziesięć krążków, a dzisiaj również czekają nas konkurencje z udziałem naszych lekkoatletów.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Anna Wielgosz z brązowym medalem ME

Szósty dzień lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium przyniósł nam multum szczęśliwych chwil. Po wicemistrzostwie Starego Kontynentu w chodzie na 20 kilometrów autorstwa Katarzyny Zdziebło, liczyliśmy przede wszystkim na wieczorny start sztafety 4×400 metrów kobiet. Jednak kolejne powody do radości nadeszły odrobinę wcześniej.

Anna Wielgosz sprawiła nam fenomenalną niespodziankę. Polska lekkoatletka zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy na dystansie 800 metrów. To było szalone i zupełnie zaskakujące. Po złoto sięgnęła Keely Hodgkinson, zaś srebro wywalczyła Renelle Lamote. Wielgosz spisała się naprawdę kapitalnie. Oby więcej tego typu startów.

Polska sztafeta 4×400 metrów zdobyła srebro

Na ten występ czekaliśmy ze szczególną uwagą i nie zawiedliśmy się. Nasza drużyna pobiegła w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek. Gdy na ostatniej zmianie Kaczmarek przejmowała pałeczkę od Święty, w grze o podium wciąż pozostawały cztery sztafety.

Będąca w życiowej formie Kaczmarek zachowała zimną krew i przyprowadziła polską sztafetę na drugim miejscu, zdobywając srebro mistrzostw Europy. Zwyciężyły Holenderki z rewelacyjną Femke Bol. Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast reprezentantki Wielkiej Brytanii.

To już jedenasty medal lekkoatletycznej reprezentacji Polski w Monachium. Wcześniej po krążki sięgali: Aleksandra Lisowska (złoto, maraton), brąz drużynowy (maraton), Wojciech Nowicki (rzut młotem), Natalia Kaczmarek (400 m), Ewa Różańska (400 m), Adrianna Sułek (siedmiobój), Sofia Ennaoui (1500 m), Anna Kiełbasińska (400 m) oraz wspomniane Katarzyna Zdziebło i Anna Wielgosz.