Finały Siatkarskiej Ligi Narodów odbędą się w Polsce. PZPS uchyla rąbka tajemnicy

Turniej wieńczący przyszły sezon Siatkarskiej Ligi Narodów odbędzie się w Polsce. Siatkarzy ponownie ugości gdańska Ergo Arena. Informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale to już tylko kwestia czasu. FIVB zaprezentuje organizatora już w grudniu.

Siatkarska Liga Narodów 2023 mężczyzn: finały w Gdańsku!

Ponad tydzień temu FIVB przedstawiła gospodarzy turniejów fazy grupowej przyszłorocznej Ligi Narodów mężczyzn. Opublikowana lista nie zawierała Polski, co u niektórych wywołało podejrzenia, że światowa federacja z jakiegoś powodu pominęła nasz kraj. Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował już informację, że to nie pomyłka, a Polska będzie gościć najlepsze drużyny przyszłego sezonu w turnieju finałowym.

— Gdańska zaprasza na Siatkarską Ligę Nardów 2023 – szczegóły wkrótce — taka informacja pojawiła się na oficjalnym koncie PZPS na Twitterze.

Co prawda w powyższym komunikacie nie ma jasnej informacji, że chodzi o turniej finałowy, który zakończy sezon, ale doniesienia te w samym związku potwierdził serwis “Sport.pl”.

— Mówienie o tym, że zostaliśmy pominięci przez FIVB nie miało sensu. Mamy pakietowe umowy na dziesięć lat do przodu i mieliśmy zapewniony turniej finałowy w przyszłości. Zdecydowaliśmy się go rozegrać w Ergo Arenie w przyszłym roku — informuje źródło w PZPS.

FIVB informację o gospodarzu turnieju finałowego ma oficjalnie przedstawić w grudniu, ale powyższe informacje są potwierdzeniem dobrych wiadomości dla wszystkich fanów siatkówki w Polsce. Zmagania odbędą się w Ergo Arenie, która gościła jeden turniej fazy grupowej Ligi Narodów w lipcu tego roku.

Finały siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn odbędą się w dniach 19-23 lipca. Tytułu bronić będzie reprezentacja Francji. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Amerykanie oraz Polacy.

Wilfredo Leon wrócił po urazie. Świetna dyspozycja Polaka

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA