Flensburg za mocny dla Wisły. Kolejna porażka nafciarzy w rozgrywkach LM

19 paź 2016, 21:19

Pięć spotkań i cztery porażki to bilans szczypiornistów Orlen Wisły Płock w rozgrywkach LM. W środę nafciarze polegli we Flensburgu gospodarzom 20:22.

Od pierwszego gwizdka swój koncert rozpoczęli szczypiorniści trenera Piotra Przybeckiego. Doskonała dyspozycja dnia Rodrigo Corralesa, twarda gra w obronie oraz wykorzystywane z zimną krwią błędy rywali sprawiły, że po 10 minutach Wisła prowadziła 7:1.

Doskonała gra nafciarzy skończyła się w 13. minucie, gdy piłką w twarz został trafiony bramkarz “siódemki” ze Flensburga. Od tego momentu, do końca pierwszej połowy, Mattias Andersson przepuścił do siatki tylko trzy strzały przyjezdnych.

Doskonała gra bramkarza – ponad 50% skuteczności – sprawiła, że niemieccy szczypiorniści na początku drugiej połowy spotkania wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie – 12:10. Pomocną dłoń do gospodarzy wyciągnęli też polscy skrzydłowi, którzy trafili tylko jeden z dziesięciu oddanych rzutów. W 53. minucie szczypiorniści Flensburga uzyskali trzy bramki przewagi i tego prowadzenia nie oddali już do ostatniej syreny środowej potyczki.

Dzisiejszy mecz jest czwartą porażką szczypiornistów Orlen Wisły Płock w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Piotra Przybeckiego z dorobkiem jednego punktu zajmują przedostatnie miejsce w grupie A.