Strona główna Pozostałe Formuła 1: Los Roberta Kubicy wydaje się przesądzony

Formuła 1: Los Roberta Kubicy wydaje się przesądzony

0
foto: www.twitter.com/williamsracing

W ostatnich tygodniach zaciekle śledziliśmy to, co działo się wokół Roberta Kubicy i z nieskrywaną radością przyjmowaliśmy każdą plotkę przybliżającą polskiego zawodnika do bolidu zespołu Williams Martini Racing. Niestety, teraz wielce prawdopodobne jest to, że Polaka w przyszłym sezonie w Formule 1 nie ujrzymy.

Kolejna burza rozpoczęła się kilka godzin temu, kiedy to na włoskim portalu it.motosport.com ukazał się artykuł Roberto Chinchero na temat wyboru 22-letniego Siergieja Sirotkina. Trzeci kierowca Renault miałby ścigać się w Williamsie wraz z Lancem Strollem. Dosyć szybko nieoficjalną informację potwierdził na Twitterze Mikołaj Sokół.

Czynnikiem przeważającym miało być wsparcie finansowe, które nie wpłynęłoby na konto brytyjskiego zespołu przy zatrudnieniu Kubicy. Podaje się bowiem kwotę sięgającą aż piętnaście miliardów dolarów. Rosjanin wywodzi się z akademii SMP Racing utworzonej przez rosyjski bank SMP. Ten sam podmiot obecnie “zajmuje się” również innym Rosjaninem, Vitalyem Petrovem, z którym Robert Kubica ścigał się w barwach Renault. Niestety, Siergiej Sirotkin przyzwoicie wypadał także w posezonowych testach w Abu Dhabi.

W takiej sytuacji dwaj kierowcy Williamsa w przyszłym sezonie będą mieć łącznie 41 lat. Jest to dosyć zaskakujące, ponieważ za Polakiem przemawiał jeszcze warunek stawiany przez Martini. Według niego jeden z kierowców miał być bardziej doświadczony, a na swoim koncie posiadać ponad 25 wiosen.

Jeszcze raz trzeba podkreślić, że póki co są to informacje nieoficjalne i należy zachować spokój. Wszelkie nadzieje odejdą dopiero wraz z oficjalnym komunikatem wydanym przez brytyjski zespół.

Komentarze