Francuzi obnażyli błędy. Porażka Polaków na początku turnieju

26 paź 2017, 20:09

W pierwszym meczu Bygma Golden League reprezentacja Polski mierzyła się z aktualnymi mistrzami Świata i Europy – Francuzami. Ci zaprezentowali pokaz wspaniałaych umiejętności i dali nauczkę naszej kadrze, zwyciężając 29:15.

Pierwsze minuty nie wskazywały wyraźnego faworyta dzisiejszej rywalizacji. Na prowadzenie wyszła Polska, po wykorzystanym rzucie karnym przez Michała Daszka. Kilka minut później dzięki wspaniałym obronom “siódemek” przez wracającego do kadry, Piotra Wyszomirskiego, podwyższyła prowadzenie po bramkach Pawła Paczkowskiego i Piotra Chrapkowskiego (3:1). Niestety wraz z rozwojem wydarzeń w kadrze Piotra Przybeckiego szwankowała skuteczność. Z koła wyrównał Ludovic Fabregas (4:4), a ostatni raz naszej drużynie prowadzenie dał Antoni Łangowski (5:4).

W odstępie pięciu minut, między 15 a 20 minutą, dwie kary wykluczenia otrzymał Kamil Syprzak, który zakończył zawody z czerwonym kartonikiem w 56 minucie. Francuzi grali szybkim środkiem, m.in trafieniu N’Guessana odskoczyli rywalom na pięć bramek (10:5). Do końca pierwszej połowy utrzymali przewagę wyniku, który ustalił Sorhaindo rzutem do pustej bramki (14:8).

Dziesięć minut po przerwie Dika Mem podwyższył rezultat do dziesięciu trafień (19:9), a Polacy zmieniający twarze na rozegraniu, nie mogli przełamać serii kilku minut bez zdobytej bramki. Na prawą połówkę powrócił m.in Michał Szybę po ponad rocznym rozbracie z kadrą. Swoje pojedyncze szanse wykorzystał kołowy Syprzak, zdobywając dwa gole (12:24), czy biegający do kontr Arek Moryto. Było to jednak za mało przy przeciwnikach, wykorzystujących potencjał na każdej pozycji. Z czasem powiększali przewagę, wykorzystując kontrataki, jak Nedim Remili, ustalający wynik inauguracyjnego meczu Golden League (29:15).

Francja – Polska 29:15 (14:8)

Francja: Gerard, Meyer – Claire, Accambray 1, Dipanda 3, Fabregas 2, Garain, Guigou 1, N. Karabatić, L. Karabatić, Lagarde 1, Mahe 1, Lenne 5, Mem 2, N’Guessan 3, Nyokas, Porte 1, Remili 3, Sorhaindo 1.

Polska: Wyszomirski, Malcher, Kornecki – Wróbel, Walczak, Szyba, Syprzak 2, Przybylski 2, Potoczny, Paczkowski 1, Moryto 3, Łangowski 1, Krajewski 1, Daćko, Chrapkowski 2, T. Gębala, M. Gębala 2, Daszek 1, Czuwara