niedziela, 26 czerwca, 2022

Futbol amerykański ponownie w Polsacie Sport! Wiemy, gdzie odbędzie się XII SuperFinał

W związku ze zbliżającymi się The World Games, nazywanymi potocznie igrzyskami sportów nieolimpijskich, wzrasta w naszym kraju zainteresowanie futbolem amerykańskim. Będzie to jedna z dyscyplin „na zaproszenie”, którą będziemy mogli oglądać na nowym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Dzisiaj ogłoszono oficjalnie, gdzie zostanie rozegrany mecz o mistrzostwo Polski.

W ubiegłym roku SuperFinał odbył się w Białymstoku i przyciągnął na trybuny ponad 5 tysięcy widzów. Tegoroczne zwieńczenie sezonu Topligi rozegrane zostanie natomiast na pięknym, otwartym nie tak dawno Stadionie Miejskim w Łodzi, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa między innymi Widzew.

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego poinformowała ponadto, że w tym roku, dwunasty już SuperFinał pokaże Polsat Sport, a nie jak w ostatnich latach TVP Sport. Ma to między innymi związek z faktem, iż stacja ta posiada na wyłączność prawa do transmisji The World Games, a więc w lipcu pokaże również mecze futbolowej reprezentacji Polski.

XII SuperFinał zaplanowany jest na niedzielę, 25 czerwca. Aktualnym mistrzem Polski są zawodnicy Panthers Wrocław, który także i w tym sezonie prezentują się znakomicie, zasiadając na fotelu lidera z kompletem 4 zwycięstw.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA