Fyrstenberg i Matkowski wygrali turniej w Metz!

21 wrz 2014, 15:55

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali ATP w Metz.

Debliści 15. raz zdobyli tytuł w głównym cyklu. W niedzielnym finale wygrali z Chorwatem Marinem Draganją i Finem Henrim Kontinenem 6:7(3), 6:3, 10-8.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Przeciwnicy Polaków wygrali dopiero po tie breaku. Drugi set również był dosyć nerwowy. Tym razem górą byli nasi rodacy. Całość asem serwisowym zwieńczył Matkowski. Trzeci set należał już do Polaków. O mistrzowskim tytule musiał zadecydować super tie break. Przy 9-6 nasi tenisiści mieli trzy piłki na wagę zwycięstwa, ale Draganja i Kontinen wygrali jeszcze dwukrotnie własne podanie. Trzeciego meczbola Polacy wreszcie wykorzystali i wygrali ATP w Metz.

Za triumf w Moselle Open 2014 na naszych rodaków czeka 23 500 euro. Gratulujemy!

Mosselle Open,  Metz (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 426,6 tys. euro
niedziela, 21 września

finał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski – Marin Draganja/Henri Kontinen 6:7(3), 6:3, 10-8