Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Ga-Pa: Dwie polskie pary w drugim konkursie TCS!

Ga-Pa: Dwie polskie pary w drugim konkursie TCS!

0

Za nami kwalifikacje do drugiego konkursu TCS w Ga-Pa. Na niemieckiej skoczni zaprezentowała się ta sama grupa polskich zawodników jak w Oberstdorfie.
Jako pierwszy z Polaków skok oddał Aleksander Zniszczoł, startujący z numerem 25. Nasz junior uzyskał przyzwoitą odległość 116m i z notą ponad 96 pkt nie musiał długo czekać na awans.
Chwilę później na rozbiegu pojawił się Klemens Murańka. Biało-czerwony również oddał dobry skok, który bezproblemowo dał mu kwalifikację. Odległość 122,5 m była najlepszą z trzech, które oddał w dniu dzisiejszym podczas treningów i kwalifikacji.
Kolejny z Polaków Dawid Kubacki pokazał wyraźnie, że profil tej skoczni mu bardzo pasuje. Już na pierwszym treningu uzyskał 131,5m, a w czasie kwalifikacj skok 128,5m, który przez długi czas dawał mu pozycję lidera. Zmienił go dopiero świetnie skaczący dziś Anders Jacobsen, który w czasie treningu poprawił rekord skoczni Simona Ammana o 1,5m, uzyskując 145m. W kwalifikacjach skoczył trochę bliżej, ale i tak fenomenalnie 139,5m.
Przed Jacobsenem słaby skok oddał Jan Ziobro, uzyskując tylko 115,5m. Mimo, że odległość była podobna do Zniszczoła, to punkty za wiatr i styl dały znacznie niższą pozycję niż Zniszczoł.
Przedostatni z Polaków w dzisiejszych kwalifikacjach Kamil Stoch podobnie jak większość swoich kolegów nie miał problemu z kwalifikacją. Nasz podwójny mistrz olimpijski i czwarty zawodnik aktualnej klasyfikacji TCS uzyskał 126m i 3 miejsce w tamtym momencie.
Stocha na trzecim miejscu zmienił chwilę później Piotr Żyła. “Wewiór” uzyskał 127m i z notą 119,1pkt również bezproblemowo zakwalifikował się do pierwszej konkursowej serii.

Pary Polaków:

Piotr Żyła – Aleksander Zniszczoł

Kamil Stoch – Klemens Murańka

Dawid Kubacki – Andreas Wank