Gala w Rijadzie. Joshua z łatwą wygraną i niespodzianka w walce Wildera!

24 gru 2023, 08:36

W sobotni wieczór odbyła się gala bokserska z udziałem czołowych zawodników wagi ciężkiej. Głównymi wydarzeniem zorganizowanej w Arabii Saudyjskiej imprezy były pojedynki Anthony’ego Joshuy i Deontaya Wildera. Pierwszy z nich pokonał swojego rywala, natomiast Amerykanin przegrał z innym byłym czempionem królewskiej dywizji Josephem Parkerem.

Joshua wygrał z Wallinem przed czasem. Parker wypunktował Wildera

Główną walką gali, która odbyła się w Rijadzie było starcie Anthony’ego Joshuy ze Szwedem Otto Wallinem. Na ringu widać było różnice klas. Brytyjczyk systematycznie rozbijał rywala, który od 2. rundy musiał walczyć ze złamanym nosem. Z każdą kolejną minutą pojawiało się coraz więcej krwi na twarzy Wallina i przed szóstym starciem jego trener przerwał nierówny pojedynek. Dla byłego mistrza świata wagi ciężkiej była to trzecia wygrana z rzędu.

Niespodziewany przebieg miał co-main event sobotniego wydarzenia. Joseph Parker nie dał w nim żadnych szans Deontayowi Wilderowi i wygrał z Amerykaninem jednogłośnie na punkty (118-111, 118-110, 120-108). Wynika z tego, że według sędziów zawodnik z Nowej Zelandii był lepszy prawie w każdej rundzie. Bronze Bomber w kolejnym występie miał zmierzyć się z Anthonym Joshuą, ale z powodu porażki prawdopodobnie nie dojdzie do takiej konfrontacji.

Na karcie walk było też kilka innych ciekawych zestawień. Dużą niespodziankę sprawił Agit Kabayel, który pokonał przez TKO Arslanbeka Machmudowa. Przed czasem wygrał również Daniel Dubois. Przeciwnikiem Brytyjczyka był Jarrell Miller.

Były mistrz świata wagi cruiser z nokautem roku

W jednym z pierwszych pojedynków gali wystąpił Jay Opetaia, który niedawno zrzekł się pasa IBF. Australijczyk podjął taką decyzję, bo federacja nie zgodziła się na jego walkę w Rijadzie. Na ringu udowodnił jednak, że wciąż jest jednym z najlepszych, a może nawet najlepszym pięściarzem kategorii cruiser.

Już w pierwszej rundzie starcia z niepokonanym wcześniej Ellisem Zorro wyprowadził bardzo mocny lewy sierpowy i trafił w szczękę rywala. Brytyjczyk po chwili znalazł się na deskach, a sędzia ringowy przerwał starcie.

Wyniki gali w Rijadzie:

– Anthony Joshua (27-3, 24 KO) wygrał przez TKO w 5. rundzie z Otto Wallinem (26-2, 14 KO)
– Joseph Parker (34-3, 23 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Deontaya Wildera (43-3-1, 42 KO)
– Dmitrij Biwoł (22-0, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Lyndona Arthura (23-2, 16 KO)
– Daniel Dubois (20-2, 19 KO) wygrał przez TKO w 10. rundzie z Jarrellem Millerem (26-1-1, 22 KO)
– Agit Kabayel (24-0, 16 KO) wygrał przez TKO w 4. rundzie z Arslanbekiem Machmudowem (18-1, 17 KO)
– Jai Opetaia (24-0, 19 KO) wygrał przez nokaut w 1. rundzie z Ellisem Zorro (17-1, 7 KO)