Strona główna Pozostałe MMA Gala XCage 8: Michał Fijałka historycznym mistrzem, Trybson znokautowany!

Gala XCage 8: Michał Fijałka historycznym mistrzem, Trybson znokautowany!

0

Na gali w Toruniu, pierwszy w historii pas organizacji XCage zdobył Michał „Sztanga” Fijałka, pokonując Hracho Darpinyana przez nie jednogłośną decyzję sędziów.

Walkę lepiej rozpoczął Ormianin, kontrolując walkę w stójce, przejawiając większą aktywność. Fijałka nieskutecznie próbował sprowadzić walkę do parteru, przez co nadziewał się na serie ciosów przeciwnika. W 2 rundzie po wymianie ciosów, Fijałka w końcu zaczął skutecznie obalać rywala, przez co Ormianin wyraźnie opadł z sił. 3 runda zaczęła się od nieskutecznego sprowadzenia Fijałki, po którym sam znalazł się na plecach. Polak wykorzystał jednak sytuację zapinając blachę na rękę rywala, jednak jakimś cudem Ormianinowi udało się wyplątać z tej kłopotliwej dla niego pozycji. Michał zanotował jednak kolejne obalenia, kontrolując przeciwnika w dominującej pozycji już do końca walki.

Swoją walkę przegrał natomiast znany z Programu „Warsaw Shore” Paweł „Trybson” Trybała.

Poniżej lista wszystkich walk odbywających się na gali:

Wstępna karta:
66 kg: Dawid Wylegała pok. Krzysztofa Osmałka przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Karta główna:
91 kg.: Sylwester Borys (7-2) pok. Krzysztofa Pietraszka (4-7) przez poddanie w 1 rundzie.
Borys rozpoczął walkę konsekwentnie okopując przeciwnika low-kickami, unikając przy tym podbródkowych rywala. Gdy bezradny Pietraszak spróbował sprowadzić walkę do parteru, Sylwester natychmiast zapiął anakondę na szyję i po chwili jego przeciwnik zmuszony był odklepać.

66 kg.: Piotr Wróblewski pok. Macieja Szydłowskiego przez poddanie w 1 rundzie.
Walka od samego początku przeniosła się do parteru, gdzie obaj zawodnicy szukali dla siebie dogodniej pozycji. Gdy Szydłowski znalazł się na górze, Wróblewski od razu zaczął skręcać się do balachy, którą po kilku chwilach udało mu się wyciągnąć.

84 kg.: Karol Linowski (2-0) pok. Mariusza Boszmana (0-1) przez TKO w 2 rundzie.
Walka rozpoczęła się ostrą wymianą w stójce, gdy Boszman został mocno trafiony i upadł na matę, spróbował jeszcze złapać balachę. Gdy walka została podniesiona do stójki, rozpoczęła się kolejna mocna wymiana ciosów, która zakończyła pierwsza rundę. Druga runda rozpoczęła się spokojniej, po nieudanej próbie latającego kolana, Boszman poślizgnął się, dzięki czemu Linowski uzyskał dominującą pozycje w parterze, gdzie konsekwentnie obijał głowę rywala, wykluczając obie ręce Boszmana. Gdy spróbował poddania, walka natychmiast przeniosła się do stójki, gdzie Linowski skończył walkę mocnymi ciosami na głowę.

77 kg.: Peter Queally (6-2) pok. Tomasza Jakubca (5-2) przez jednogłośną decyzją sędziów.
1 runda to wymiana w stójce, nieudane próby sprowadzania przez Polaka, oraz nokaut Jakubca po mocnych ciosach Irlandczyka. 2 runda pod znakiem nieczystego uderzenia Polaka w krocze, oraz dominacji Irlandczyka w parterze. 3 runda rozpoczęła się wymianami w stójce i zakończyła kolejną kontrolą w parterze Irlandczyka.

66 kg.: Krzysztof Klaczek (9-3) pok. Sauliusa Buciusa (12-11-1) przez TKO w 1 rundzie.
Walka rozpoczęła się w stójce, gdzie lepiej prezentował się Litwin, Klaczkowi udało się jednak sprowadzić walkę do parteru, przejść za plecy a następnie w pełny dosiad. W parterze Polak zaczął mocnymi łokciami obijać głowę rywala, po czym szalonym gradem ciosów zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

93 kg.: Daniel Markowski (1-0) pok. Pawła Trybałę (1-1) przez TKO w 3 rundzie.
Trybson rozpoczął od silnych low-kicków, po czym ruszył z impetem na rywala, kilkukrotnie celnie trafiając. Runda zakończyła się obustronnymi wymianami w stójce. W 2 rundzie Trybała wyraźnie osłabł, jego próby sprowadzenia walki do parteru były nieskuteczne, przez co Markowski spokojnie kontrolował pojedynek, wypunktowując rywala. Runda 3 to już tylko próby kopnięć resztkami sił przez Trybsona, po jednym z nich Markowski skutecznie skontrował posyłając rywala na matę i kończąc walkę ciosami w parterze, zmuszając sędziego do przerwania pojedynku.

Walka wieczoru:
93 kg: Michał Fijałka (14-5-1) pok. Hracho Darpinyana (13-8-1) przez niejednogłośna decyzję.

Komentarze