Strona główna Pozostałe Garett Sport 21 – Twój osobisty trener w świetnej cenie

Garett Sport 21 – Twój osobisty trener w świetnej cenie

0

Nowe urządzenie firmy Garett, czyli sportowy smartwatch Garett Sport 21 to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla osób chcących rozpocząć przygodę z aktywnym trybem życia i nie wydawać ogromnej sumy na sprzęt, który pomoże im w osiągnięciu wymarzonej formy…

Co ważne, Garett Sport 21 to nie tylko sportowy zegarek, który zmierzy nam czas oraz dystans, ale sprzęt dzięki któremu monitorowana będzie nasza praca przez całą dobę. Główne funkcje urządzenia to:

  • Kompatybilność z Android i iOS,
  • Wodoszczelna obudowa IP68,
  • Pulsometr,
  • Pulsoksymetr,
  • Ciśnieniomierz,
  • Aplikacja z opcją GPS,
  • Pełny obraz aktywności i snu,
  • Powiadomienia o połączeniach,
  • Powiadomienia o wiadomościach,
  • Wbudowany czujnik ruchu, smartwatch wybudza się po uniesieniu ręki.

WYKONANIE

Zegarek sportowy Garett Sport 21 jest bardzo lekki, waży zaledwie 40 gram i nie ma możliwości by przeszkadzał nam w codziennych aktywnościach. Wykonany jest z dobrej jakości plastiku, a pasek jest gumowy i co ważne wymienny. Do wyboru mamy paski czarno-niebieskie, czarno-zielone, czarno-czerwone. Smartwatch na ręku prezentuje się bardzo ładnie i pasuje nie tylko do treningu, ale również do eleganckiego ubioru.

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

Cały zestaw otrzymamy w bardzo eleganckim czarnym pudełku. W środku znajduje się oczywiście zegarek, a także magnetyczny kabel USB do ładowania sprzętu, instrukcję obsługi (oczywiście m.in. w języku polskim) oraz książeczkę gwarancyjną producenta na 24 miesiące.

PIERWSZE WRAŻENIA

Pierwsze wrażenia były wręcz doskonałe. Zaczynając od samego opakowania, o którym pisaliśmy już powyżej. Zegarek jest wykonany bardzo solidnie, wszystkie elementy  są dopracowane. Dotykowa obsługa wspomagana zaledwie dwoma fizycznymi przyciskami jest intuicyjna i dla osób korzystających z innych urządzeń mobilnych niepotrzebna będzie nawet instrukcja obsługi.

FUNKCJE ZEGARKA

Najważniejsze dwie funkcje to bez wątpienia możliwość mierzenia czasu oraz dystansu podczas treningu biegowego. Są one dopracowane bardzo dobrze. Funkcja GPS, która pokazuje i zapisuje na mapie pokonany dystans, czas trwania aktywności, tempo i spalone kalorie działa bez zarzutu. Wyniki nie są przekłamane, a dodatkowo nasze osiągnięcia możemy analizować w specjalnej aplikacji.

Kolejna bardzo ważna i przydatna funkcja to czujnik nadgarstkowy, który ma w sobie pulsometr, pulsoksymetr, ciśnieniomierz. O ile pulsometr znajdziemy w większości tego typu sprzętów to pulsoksymetr i ciśnieniomierz już niekoniecznie. Pulsoksymetr monitoruje nam natlenienie z kolei ciśnieniomierz, jak sama nazwa wskazuje ciśnienie krwi. Co ważne, do mierzenia wspomnianych parametrów nie potrzebny jest pas na klatkę piersiową, a dokładne wyniki możemy monitorować nie tylko podczas trwania treningu, ale przez całą dobę!

Garett Sport 21 dzięki wodoszczelności może nam służyć nie tylko podczas aktywności na świeżym powietrzu czy w domu, ale również pod wodą, w czasie treningu pływackiego. Założony gumowy pasek świetnie sprawdza się przy tego typu zajęciach. Sama funkcja wodoszczelności certyfikowana jest przez producenta stopniem ochrony IP68. Oznacza to, że obudowa tego smartwatcha jest nie tylko wodoszczelna, ale również pyłoszczelna.

Sportowy smartwatch firmy Garett jest oczywiście w pełni kompatybilny z urządzeniami na systemy Android i iOS dzięki czemu może nam służyć również jako codzienny smartwatch w biznesie. Za jego pomocą możemy przede wszystkim odbierać połaczenia i wiadomości, sprawdzić pogodę, ale również zrobić zdjęcie, nastawić budzik czy sprawdzić datę czy godzinę.

Ogromną zaletą Garett Sport 21 jest jego długa praca na baterii. Bez ładowania sprzęt potrafi pracować w trybie czuwania nawet przez sześć miesięcy! Jeśli z kolei jesteśmy już przy trybie czuwania to warto również wspomnieć o dogodnej funkcji wbudowanego czujnika ruchu, dzięki któremu smartwatch wybudza się po uniesieniu ręki.

Na koniec warto wspomnieć również o tym, o czym powinniśmy napisać na samym początku, czyli o trybach pracy zegarka. Smartwatch firmy Garett posiada tak wiele trybów sportowych, że przetestowania każdego zajęłoby kilka miesięcy. Nam udało się to z trzema głównymi, czyli z  bieganiem, pływaniem i jazdą na rowerze rowerem. Każdy z nich działał bez zarzutów, wyniki były odwzorowane bardzo dobrze, a czujnik GPS nie odnotował żadnych utrat połączeń. W zestawie mamy oczywiście jeszcze takie tryby pracy jak m.in. wspinaczka górska, piłka nożna, koszykówka czy tenis stołowy.

Podsumowując, zegarek sportowy Garett Sport 21 jest świetnym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających przygodę ze sportem oraz osób prowadzących aktywny tryb życia. Jak wspomnieliśmy smartwatch sprawdza się nie tylko podczas uprawiania sportu, ale i w całodniowym funkcjonowaniu. Jego główne zalety to jakość wykonania, niezawodność i bardzo niska cena jak na tego typu urządzenie. Zakup możemy z kolei odradzić zaawansowanym sportowcom, którzy z pewnością potrzebują bardziej rozbudowanego sprzętu. Cena za Garett Sport 21 wynosi około 300 zł i możemy go zakupić chociażby na oficjalnej stronie producenta TUTAJ.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Komentarze