Gdańszczanie wygrywają na Podpromiu

28 paź 2017, 18:30

Rzeszowianie po zwycięstwie w ostatniej kolejce siatkarskich zmagań ligowych podejmowali tym razem zespół byłego szkoleniowca reprezentacji Polski Andrei Anastasiego, a mianowicie Trefl Gdańsk. Lepszymi w starciu okazali się goście znad morza, którzy pokonali rzeszowian bez straty seta.

Pierwszą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli gdańszczanie (2:7). Choć rzeszowianie próbowali gonić wynik to rywale cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę (8:13). Sporo błędów po stronie gospodarzy pozwalało zdobywać gościom kolejne “oczka” (11:18). W decydującą część partii podopieczni trenera Anastasiego wchodzili z pięcioma puntami różnicy (15:20). Po asie serwisowym Artura Szalpuka gdańszczanie zdobyli pierwszą piłkę setową. Wykorzystali pierwszą szansę i triumfowali w secie otwarcia 20:25.

W drugim secie przez dłuższy czas mogliśmy oglądać grę punkt za punkt (5:5), po czym na prowadzenie wysunęli się gospodarze (8:6), którzy utrzymywali się w przodzie w dalszej części seta (14:12). Gdańszczanie zdołali doprowadzi do remisu 16:16. Seria błędów w drużynie z Rzeszowa za skutkowała tym, że Trefl wysunął się na prowadzenie (19:21) którego nie oddał do końca partii. As serwisowy Damiana Schulza zakończył drugiego seta wygranego przez gości do 21.

Trzeci set rozpoczął się od gry punkt za punkt (5:5). Kolejno na prowadzenie wysunęli się rzeszowianie (9:6). Gdańszczanie nie odpuszczali i doprowadzili do wyrównania po 12. Jednak as serwisowy Lukasa Tichacka i blok Marcina Możdżonka pozwolił ich drużynie na kolejne objęcie przewagi (14:12). Raz po raz to gdańszczanie doprowadzali do remisu to rzeszowianie uciekali im na kilka “oczek” (16:16). Po serwisie Piotra Nowakowskiego to gdańszczanie wysunęli się do przodu (16:18) i zmierzali do zwycięstwa w całym spotkaniu (19:22). Ostatecznie zakończyli partię rezultatem identycznym jak w drugiej partii (21:25) i mogli cieszyć się ze zgarnięcia pełnej puli punktowej.

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

MVP: Damian Schulz

Asseco Resovia Rzeszów: Jarosz, Możdżonek, Śliwka, Krastins, Lemański, Tichacek, Kędzierski, Rusek, Depowski, Rossard, Schoeps, Perłowski, Masłowski, Dryja

Trefl Gdańsk: Szalpuk, Sanders, Nowakowski, Olenderek, Schulz, Mika, Grzyb, Ferens, Jakubiszak, Niemiec, McDonell, Majcherski, Kozłowski, Gunter