Gładkie zwycięstwo Lubina

19 paź 2016, 19:35

BBTS Bielsko-Biała podejmowało na swoim boisku zespół Cuprum Lubin, w ramach zaległego meczu 1. kolejki PlusLigi. Podopieczni Miroslava Palguta gładko przegrali mecz 0:3 (17:25, 16:25, 20:25). Na dużą uwagę zasługuje Łukasz Kaczmarek, który został wybrany MVP spotkania.

Pierwszy set to festiwal zepsutych zagrywek z obu stron. Choć początek seta był wyrównany, Cuprum dzięki dobrym atakom swoich zawodników odskoczyło na kilka oczek (5:8). Psucie zagrywki przez zespół trenera Palguta, skutkował ciągłą przewagą przeciwników (12:16). Dobre bloki Boehme, kolejne błędy w ataku i polu zagrywki Bielska-Białej powiększały przewagę gości z Lubina (15:21). Przy stanie 17:23 Taht zdobył piłkę setową, którą wykorzystał Boehme, posyłając przeciwnikom asa serwisowego. Zawodnicy z Bielska-Białej oddali zagrywką 5 punktów przeciwnikom.

Drugi set, choć dużo lepszy pod względem zagrywki, również nie mógł zostać zaliczony na plus dla gospodarzy. Pupart i Kaczmarek raz po raz atakując, wyprowadzili swój zespół na trzy punktowe prowadzenie (3:6). Palgut, choć dokonywał zmian, nie potrafił zmienić oblicza tego spotkania, Cuprum wciąż utrzymywał sporą przewagę (6:11). Dobre bloki i ataki Kaczmarka doprowadziły do prowadzenia 7:16. Bezsilność zawodników BBTS-u nie miała końca (9:19), aż nagle zdobyli 5 punktów z rzędu (14-20), co jednak nie pomogło im w odniesieniu sukcesu w tej partii. Podopieczni Gheorghe Cretu wygrali drugą partię i objęli prowadzenie w całym meczu 0:2.

Po 10- minutowej przerwie siatkarze powrócili do gry. Lubinianom szybko udało się uzyskać przewagę (0:4), jednak zawodnicy BBTS-u nie złożyli broni i zaczęli gonić wynik (6:8). Kaczmarek wraz z Tahte utrzymywali wysoki poziom swojej gry i prowadzili zespół do zwycięstwa (9:13). Zawodnicy z Bielska-Białej próbowali powracać do meczu (15:19), jednak przewaga przeciwników była znaczna. Kilka skutecznych bloków pozwoliło na odrobienie kilku punktów (19:23).
Siatkarze Cuprum Lubin, skutecznymi atakami doprowadzili do zakończenia meczu (20:25).

BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 0:3 (17:25, 16:25, 20:25)

MVP: Łukasz Kaczmarek

BBTS Bielsko-Biała: Bartos, Koziura, Janeczek, Storozhylov, Siek, Vemić, Gaca, Modzelewski, Gryc, Czauderna, Bieńkowski, Lipiński, Kwasowski, Grzechnik

Cuprum Lubin: Hain, Taht, Łomacz, Boehme, Pupart, Kaczmarek,Malinowski, Michalski, Rusek, Gorzkiewicz, Gunia, Kryś, Grobelny, Koumentakis