Głowacki obronił pas mistrza świata! Cunningham pokonany

17 kwi 2016, 03:30

Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO) wygrał ze Stevem Cunninghamem (28-8-1, 13 KO) i tym samym obronił pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Pojedynek odbył się w hali Barclays Center na Brooklynie.

W pierwszej rundzie pięściarze starali się nie ryzykować, stąd też nie było zbyt wielu ciosów. Kolejne trzy minuty to już popis Głowackiego. Polak już chwilę po pierwszym gongu wyprowadził celny prawy sierpowy, posyłając rywala na matę ringu. Chwilę później Cunningham był liczony po raz drugi, ale przetrwał kryzys i był w stanie kontynuować pojedynek.

Następne rundy przebiegał według podobnego scenariusza. Amerykanin starał się walczyć na dystans, ale po długich ciosach prostych miał problem ze szybkim powrotem do defensywy, co wykorzystywał Głowacki. W połowie konfrontacji nad okiem “USS” pojawiło się rozcięcie i spora opuchlizna.

W dziesiątym starciu “Główka” wyprzedził przeciwnika krótkim prawym i doprowadził do trzeciego liczenia. W końcowej fazie walki były widać spore zmęczenie obydwu pięściarzy, ale zdecydowane prowadzenie Polaka na kartach sędziowskich dawało mu spory komfort. Tuż przed gongiem kończącym pojedynek Cunningham znalazł się na deskach po raz czwarty.

Sędziowie byli zgodni i punktowali 116-108, 115-109, 115-109 na korzyść aktualnie jedynego polskiego mistrza świata w boksie zawodowym.

Na tej samej gali Łukasz Maciec (23-3-1, 5 KO) pokonał na punkty Jeremy’ego Ramos (9-4, 4 KO).