Strona główna Pozostałe Sporty walki Głowacki przed szansą na rewanż z Briedisem

Głowacki przed szansą na rewanż z Briedisem

0
Foto: zimbio.com

Walka Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem wywołała wiele emocji. W świecie boksu jej przebieg nadal jest przedmiotem dyskusji. Na łamach magazynu „The Ring” głos w tej sprawie zabrał organizator World Boxing Super Series Kalle Sauerland.

Zdaniem 42-latka Łotysz w brzydki sposób dopuszczał się fauli. Organizator WBSS twierdzi, że uderzenie łokciem Polaka było spektakularne w negatywnym tego słowa znaczeniu, jednak nie dopatrywałby się nim celowości. Sauerland podkreśla także, że wcześniej to Polak faulował. Przed popularnym „Główką” otwiera się jednak możliwość sprawiedliwej walki.

Kalle Saurland oznajmił, że zaakceptuje decyzje World Boxing Organization. Organizacja ta postuluje by zwycięzca pojedynku Mairis Briedis – Yunier Dorticos w ciągu 120 dni stanął do pojedynku z Polakiem.

Przypomnijmy, że 15 czerwca br. 33-latek musiał pogodzić się z porażką przez nokaut w trzeciej rundzie starcia z Briedisem. Walka przebiegła jednak w atmosferze karygodnych błędów i kontrowersji sędziowskich.

Komentarze