Golden State Warriors znowu odpalili! 41 punktów Brunsona

19 kwi 2022, 09:42

Golden State Warriors ponownie zdominowali mecz przeciwko Denver Nuggets. Świetnie spisywali się Stephen Curry i Jordan Poole, którzy zgromadzili łącznie 63 punkty. Swoje potyczki wygrali również koszykarze Sixers i Mavericks.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Golden State Warriors na fali

Warriors rozegrali fenomenalną trzecią kwartę (44:30), dzięki czemu prowadzą w rywalizacji do czterech zwycięstw 2-0. Kibice znowu mogli podziwiać postawę Jordana Poole’a, który zanotował linijkę: 29 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst. Ze znakomitej strony pokazał się Stephen Curry, autor 34 “oczek” (12/17 FG, 5/10 3PT).

Nikola Jokić wyautowany

Nikola Jokić wyleciał z boiska za drugi faul techniczny na około siedem minut przed końcem meczu. Wszystko za sprawą zdarzenia, które sprowokował Gary Payton II. “Young Glove” klepną Serba w plecy, gdy zawodnicy schodzili na przerwę na żądanie. “Joker” ruszył w kierunku Paytona, jednak szybka interwencja Curry’ego i sędziów zażegnała ewentualne zagrożenie rękoczynami. Drugi “technik” powędrował na konto Jokicia, gdy ten zaczął wrzeszczeć na jednego z sędziów.

41 punktów Brunsona i następne zwycięstwo Philly

Philadelphia 76ers wygrała drugi mecz z Toronto Raptors. Bardzo dobre zawody mają za sobą Joel Embiid (31 punktów, 11 zbiórek) i Tyrese Maxey (23 “oczka”, 9 zbiórek, 8 asyst). W innym meczu play-offów Jalen Brunson poprowadził Dallas Mavericks do wyrównania stanu rywalizacji z Utah Jazz, rzucając 41 punktów.