Konflikt w polskiej siatkówce. Górecka atakuje, Budowlani odpowiadają

sie 16 2022, 11:15

Zuzanna Górecka w niedawno opublikowanym wywiadzie zaatakowała swój były klub, czyli ekipę Grot Budowlani Łódź. Na wypowiedź siatkarki odpowiedziały właśnie władze tej drużyny, które zarzucają zawodniczce kłamstwo oraz brak profesjonalizmu.

Długa lista zarzutów Zuzanny Góreckiej wobec byłego klubu

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Zuzanna Górecka została latem bohaterką niespodziewanego transferu. Siatkarka, która wcześniej występowała w zespole Grot Budowlanych Łódź, zdecydowała się podpisać kontrakt z ŁKS-em Commercecon. Po sfinalizowaniu swoich przenosin zawodniczka udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o kulisach swojego pobytu w poprzednim klubie.

Górecka zdradziła, że zdecydowała się na zmianę otoczenia, gdyż w nowej drużynie będzie mogła współpracować ze znacznie bardziej doświadczonym trenerem, a także dlatego, że ŁKS może zapewnić jej walkę o medale, co, jak sama przyznała, w ekipie Budowlanych pozostawało jedynie w sferze marzeń. Największym echem w mediach odbiły się jednak jej uwagi dotyczące słabej organizacji byłego klubu.

Nie ma żalu do zespołu, ale do klubu tak. Za to, że czeka się na wypłatę cztery-pięć miesięcy. Jednak komfortowo jest mieć wszystko zapłacone […] Oczywiście, opóźnienia się zdarzają, ale wolałabym usłyszeć w takiej sytuacji jasny komunikat, a nie kręcenie. To też ma wpływ. Nikt nie lubi pracować za darmo – przyznała Górecka.

Siatkarka nie ograniczyła się tylko na krytykowaniu poprzedniego klubu. Zawodniczka zapowiedziała, że jeśli nie dostanie zaległych wypłat, to rozważa wejść na drogę sądową, aby odzyskać należne jej pieniądze. 

 Nie podpisywałam żadnych ugód z prezesem. Nawet listu czystości nie podpisałam. Po prostu czekam. Jestem w kontakcie z menadżerem i razem działamy. Jeśli sytuacja nie będzie się zmieniać, to będziemy musieli wejść na drogę sądową – powiedziała 22-latka.

Budowlani odpowiadają. Klub z komunikatem ws. Góreckiej

Teraz na postawione przez siatkarkę zarzuty postanowił odpowiedzieć prezes łódzkiego klubu. Marcin Chudzik, który zarządza Grotem Budowlani Łódź, zaprzeczył, że klub ma jakiekolwiek zaległości finansowe wobec Góreckiej. Działacz określił również zachowanie polskiej siatkarski jako niestosowne.

Za niestosowne uważam atakowanie sztabu Grot Budowlanych Łódź jako nieprofesjonalnego. Wypowiedzi Zuzanny Góreckiej w odniesieniu do trenerów są nie na miejscu – napisał Chudzik w oświadczeniu przesłanym do “tvpsport.pl”.

Nieprawdą jest, że klub miał zaległości finansowe wobec Zuzanny Góreckiej. Na dzień 15 sierpnia 2022, klub nie posiada żadnych zaległości finansowych wobec zawodniczki. Opóźnienia występowały, ale nigdy nie zdarzało się, żeby zawodniczka nie otrzymała pieniędzy przez cztery czy czy pięć miesięcy. Co więcej, Zuzanna Górecka, 31 stycznia 2022 roku podpisała list czystości, z którego wynika, że klub nie ma zaległości wobec siatkarki – napisał Chudzik w oświadczeniu przesłanym do “tvpsport.pl”.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W związku z zarzutami Góreckiej klub zapowiedziała, że niedługo złoży pozew i będzie domagał się od 22-latki odszkodowania. Pieniądze, które chce wywalczyć w starciu z siatkarką, mają zostać wpłacone na konto jednej z lokalnych fundacji charytatywnych.

Polska wygrała z Ukrainą. Mecz przyjaźni zaliczony na trójkę z plusem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA