Górnik Zabrze kończy sezon na 5. miejscu

7 maj 2016, 20:31

W drugim meczu o 5. miejsce RC Legionowo podejmowało Górnika Zabrze. W poprzednim spotkaniu zabrzanie wygrali 37:27. Tym razem musieli oni odrabiać straty, ale wykazali się charakterem i zwyciężyli 31:28.

Początek starcia należał do gospodarzy, którzy szybko zbudowali przewagę. Dominowali na boisku, a różnica wynosiła przez dłuższy czas cztery bramki. Dobra passa miejscowych trwała do 45. minuty – wtedy zabrzanie doprowadzili do remisu. Górnik przez następne dziesięć minut stopniowo się oddalał od rywala, który próbował jeszcze odzyskać prowadzenie. Jednak RC Legionowo nie było w stanie tego dokonać i to goście mogli cieszyć się z wygranej i piątego miejsca.

KPR RC Legionowo – Górnik Zabrze 28:31 (16:10)

KPR RC Legionowo: Krekora, Malanowski, Stojković – Ignasiak, Bożek, Prątnicki, Mochocki, Suliński, Kowalik, Titow, Brinoveć, Twardo, Ciok

Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski, Niedośpiał, Daćko, Tomczak, Kryński, Gromyko, Jurasik, Buszkow, Tatarincew, Gliński, Adamuszek