Strona główna Żużel SGP GP: Patryk Dudek odpuszcza zawody w Niemczech!

GP: Patryk Dudek odpuszcza zawody w Niemczech!

0

Zajmujący piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix, 26-letni Patryk Dudek z powodu kontuzji nie wystartuje w GP Niemiec.

W poprzednim tygodniu w trakcie pierwszego spotkania półfinału Szwedzkiej ligi pomiędzy Elitserien a Dackaną Malilla, w trakcie 11 biegu Patryk Dudek upadł, a jak się później okazało, doznał złamanie ręki w odcinku ramiennym, Polak, musiał przejść operację.

„Właśnie opuściłem szpital Quiron-Dexeus w Barcelonie. Byłem w najlepszych rękach, pod okiem dr. Xaviera Mira, który operował m.in. Marca Marqueza, Jorge Lorenzo czy dzień przede mną Jonny Walkera. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby trafić do najlepszych specjalistów, by wrócić jak najszybciej. A kiedy to nastąpi? Nie wiem. Ryzyko pogorszenia kontuzji jest spore, a chciałbym rozpocząć przygotowania do sezonu 2019 w pełnej sprawności. Zdaję sobie sprawę, z sytuacji drużyny, ale proszę o wsparcie chłopaków o doping i wiarę. Ja będę z nimi na pewno podczas baraży. Dziękuję za wszystkie wiadomości oraz podziękowania dla mojej rodziny, ukochanej dziewczyny i teamu, że byli ze mną w tych trudnych chwilach ”. – Napisał w na swoim profilu w mediach społecznościowych Polak.

W związku z kontuzją w najbliższych zawodach Grand Prix, Patryka Dudka zastąpi Duńczyk Niels-Kristian Iversen. Polak najprawdopodobniej w tym sezonie żużlowym nie będzie już brał udziału. To oznacza, że Falubaz Zielona Góra będzie musiał sobie radzić w kolejnych spotkaniach bez swojego lidera zespołu.

Komentarze