Grabarczyk walczy, ale przegrywa z konstelacją gwiazd

14 kwi 2016, 21:10

W 27 serii gier najsilniejszej ligi w piłce ręcznej, niemieckiej Bundesligi, naszpikowana gwiazdami drużyna z Flensburga pokonała 34:27 TUS-N Luebbecke. W barwach gości wystąpił reprezentant Polski, Piotr Grabarczyk, notując żółty kartonik oraz dwa wykluczenia.

Nie co dzień szczypiornista, grywający w Bundeslidze, ma szansę mierzyć się z gwiazdami kalibru Rasmusa Lauge Schmidta, czy Lasse Svana. Piotr Grabarczyk, choć dwoił się i troił, nie uchronił swojej drużyny od kolejnej porażki w tym sezonie.

W pierwszej części meczu, drużyna z dna tabeli Bundesligi nie prezentowała się źle, tracąc dwie bramki do Flensburga. W trzynastej minucie, Tim Suton rzucił kontaktową bramkę dla TUS-N na 8:9. Co do gry Grabarczyka, otrzymał on żółtą kartkę oraz dwa wykluczenia z gry, nie omieszkał bowiem, przebierać w środkach by zatrzymać takich graczy jak Petar Djordjić, Johan Jakobson, czy Mogensen.

Jednak kiedy rywale nie mogli przedrzeć się środkiem, z odsieczą ruszył skrzydłowy Svan. W ciągu ostatnich dziesięciu minut, wynik pierwszej połowy uległ zmianie z 12:9 na 20:14 dla Flensburga. Polski obrotowy zdążył jeszcze sprokurować rzut karny, podyktowany za faul na Jakobsonie, który skutecznie wyegzekwował sam poszkodowany.

W drugiej połowie gra toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili różnicą +8 trafień. Taki stan gry utrzymywał się do końca potyczki, którą ekipa z Flens Areny wygrała 34:27. Najskuteczniejszym strzelcem, z dziesięcioma trafieniami, został ich skrzydłowy, Lasse Svan.

Po tej porażce zespół polskiego zawodnika nadal zajmuję niechlubną, ostatnią 17. pozycję. Zwycięstwo, dużo bardziej było potrzebne gospodarzom. Dzięki zdobyciu dwóch punktów utrzymali pozycję wicelidera, z przewagą trzech oczek nad THW Kiel, ze stratą dwóch do Rhein Neckar Loewen.

Flensburg-Handewitt – TUS-N Luebbecke 34:27 (20:15).

Flensburg: Andersson, Moller, Glandorf 3, Mogensen 3, Svan 10, Wanne, Djordjić 3, Jakobson 4, H.Toft Hansen 2, Gottfridsson, Lauge Schmidt 1, Mahe 4, Radivojević 1, Kozina 3.

TUS-N: M. Skok, Blazicko, Bechtloff 3, Tauabo, Pieczkowski 5, Manojlović 1, Wetzel 3, Lazović 1, Suton 5, Schagen 3, Zetterman 1, Grabarczyk, Borozan 1, Klimek 4.