Grand Prix w Szczyrku. W polskiej kadrze znalazł się debiutant

1 sie 2023, 12:58

Już w najbliższy weekend kibice skoków narciarskich będą mogli śledzić zmagania Grand Prix w Szczyrku. Ogłoszono już kadry mężczyzn i kobiet, które powalczą o medale w dniach 4-6 sierpnia. W grupie wybranej przez Thomasa Thurnbichlera znalazło się m.in. miejsce dla debiutanta. Kibiciom swoje umiejętności zaprezentuje bowiem 18-letni Marcin Wróbel.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Grand Prix w Szczyrku. Łącznie zobaczymy cztery konkursy

W Szczyrku fani skoków narciarskich będą mieli okazję obejrzeć po dwa konkursy indywidualne mężczyzn i kobiet. W piątek (4 sierpnia) odbędą się treningi i kwalifikacje. Zawody głównie zaplanowano natomiast na sobotę (5 sierpnia) i niedzielę (6 sierpnia). Karty odkrył już trener polskich skoczkiń,czyli Harald Rodlauer. Ujawnił, że w Szczyrku nasz kraj reprezentować będą Pola Bełtowska, Paulina Cieślar, Nicole Konderla i Anna Twardosz.

Z kolei Thomas Thurnbichler, który opiekuje się polskimi skoczkami, zabierze na zawody aż dziewięciu zawodników. Będą to: Kacper Juroszek, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła oraz Marcin Wróbel. Dla ostatniego z wymienionych skoczków będzie to debiut w Kadrze Narodowej A.

W Szczyrku zobaczymy Kadrę Narodową A w komplecie. […] Powołanie otrzymuje także jeden z młodych i obiecujących zawodników. Możliwość zebrania doświadczenia w FIS Grand Prix dostanie Marcin Wróbel. Podczas Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku znalazł się tuż za podium, a przy okazji zgrupowania w Oberhofie oddawał naprawdę niezłe skoki. To dobra okazja, by sprawdził się w Polsce pośród najlepszych – powiedział Thurnbichler w rozmowie z Polskim Związkiem Narciarskim.

Program FIS Grand Prix w Szczyrku (4-6 sierpnia)

Piątek, 4.08.2023

9:00 – Oficjalny trening kobiet

11:00 – Kwalifikacje kobiet

17:15 – Oficjalny trening mężczyzn

19:30 – Kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 5.08.2023

10:00 – Seria próbna kobiet

11:00 – Konkurs indywidualny kobiet

14:00 – Seria próbna mężczyzn

15:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn

Niedziela, 6.08.2023

11:30 – Kwalifikacje mężczyzn

13:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn

16:30 – Kwalifikacje kobiet

17:30 – Konkurs indywidualny kobiet

Liga Typerów Polski-Sport.pl

LGP: Historyczny triumf Zografskiego. Po zawodach Bułgar zaczął mówić… po polsku

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA