niedziela, 2 października, 2022

Grbić zrezygnował z 7 siatkarzy przed mundialem. Kto pozostał na obozie w Spale?

Pod koniec sierpnia w Polsce i Słowenii rozpoczną się Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn. Kadra biało-czerwonych pod okiem Nikoli Grbicia przygotowuje się do turnieju w Spale. PZPS poinformował dziś, że szkoleniowiec zawęził grupę siatkarzy na obozie.

Grbić zawęził kadrę – bez większych niespodzianek

Liga Typerów Polski-Sport.plSiedmiu siatkarzy na polecenie Nikoli Grbicia opuściło trwające zgrupowanie polskich siatkarzy w Spale. Reprezentacja będzie kontynuować przygotowania na ostatniej prostej przed turniejem w 15-osobowym składzie. „Nadmiarowym” zawodnikiem jest Wilfredo Leon, który trenuje zgodnie z indywidualnym programem przygotowań. Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie wciąż nie jest gotów do gry, a jego występ na mistrzostwach stoi pod znakiem zapytania.

Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodniapowiedział Nikola Grbić.

Lista zawodników, pozostających w COS OPO w Spale:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz;
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka;
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba;
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;
Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski.

Zawodnicy odesłani z obozu: Jan Firlej, Karol Butryn, Bartosz Bednorz, Bartłomiej Lipiński, Karol Urbanowicz, Mateusz Poręba, Kamil Szymura.

Decyzję o „czternastce” na mistrzostwa świata trzeba było podjąć przed meczem towarzyskim z Ukrainą, który zagramy w Radomiu. Pod koniec zeszłego tygodnia zdecydowałem, że trzeba to zrobić już teraz. Wybór zawsze jest bardzo trudny, bo każdy z siatkarzy, którzy trenowali tego lata zasłużył na udział w czempionacie. Bardzo wysoko cenię ich zaangażowanie i umiejętności. Taka niestety jest ta trudna strona pracy trenera. Treningi w mniej licznej grupie pozwalają na zachowanie dużego rytmu i dają komfort pracy, którego w tym momencie bardzo potrzebujemy — tak selekcjoner uzasadnił swoją decyzję o powyższym wyborze.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

W kadrze znajduje się siedmiu siatkarzy, którzy sięgnęli po mistrzowski tytuł w 2018 roku, są to: Łomacz, Kurek, Zatorski, Bieniek, Kochanowski, Śliwka oraz Kwolek.

Obserwując reakcję na wybór selekcjonera, widać, że wiele osób żałuje rezygnacji z Butryna. Fani zwracają uwagę, że atakujący AZS Olsztyn spisywał się powyżej oczekiwań w meczach reprezentacji.

Imponujący transfer w PlusLidze. Jastrzębski Węgiel zmienił treneraPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA