Grot Budowlani odpada z Ligi Mistrzyń. Kapitalny mecz Magdaleny Stysiak dla Fenerbahce

16 sty 2024, 19:43

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pożegnały się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Polska drużyna gładko przegrała na wyjeździe 0:3 z Fenerbahce Opet Stambuł, a po stronie rywalek szalała Magdalena Stysiak. Reprezentantka Polski zakończyła mecz z 17 punktami na koncie.

Grot Budowlani Łódź żegna się z Ligą Mistrzów

Przed rozpoczęciem meczu siatkarki Grot Budowlanych musiały wierzyć w korzystny wynik. Po pięciu spotkaniach zajmowały trzecie miejsce w grupie C i walczyły o uniknięcie pożegnania się z rozgrywkami. Niestety, zgodnie z przewidywaniami, zawodniczki z Turcji okazały się znacznie lepsze.

W pierwszym secie siatkarki z Łodzi nie prowadziły nawet przez chwilę – Fenerbahce miało przewagę od pierwszej do ostatniej piłki. W drugą partię lepiej weszły gościnie, ale i tym razem nie sprostały zadaniu i przegrały 19:25. Trzeci set, choć na początku dość wyrównany, był potwierdzeniem przewagi Fenerbahce, które triumfowało 25:17.

Najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania była Magdalena Stysiak. Świetnie spisująca się w Fenerbahce Polka zakończyła mecz z liczbą 17 punktów. W ekipie Grot Budowlanych najskuteczniejsza była natomiast Weronika Sobiczewska, z 13 punktami na koncie.

Fenerbahce Opet Stambuł – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

Trzecia drużyna poprzedniego sezonu siatkarskiej Tauron Ligi zakończyła zmagania w grupie C na trzecim miejscu. Siatkarki z Łodzi wygrały jedynie dwa spotkania ze słoweńskim OK Kamnik – 3:1 i 3:0.

Zwrot ws. transferu Aleksandra Śliwki. Pójdzie śladem Bartosza Kurka?