Grot Budowlani Łódź wygrywają “u siebie”

15 gru 2017, 22:23

W 10. kolejce kobiecej ekstraklasy Grot Budowlani Łódź podejmował Pałac Bydgoszcz. Przyjezdne nie były w stanie zagrozić łodziankom i musiały pogodzić się z przegraną 0:3.

Wicemistrzynie kraju bardzo szybko wyszły na prowadzenie (6:3). Konsekwentnie utrzymywały je wraz z biegiem czasu, ostatecznie powiększając do pięciu “oczek” (14:9). Świetnie spisywały się Hana Cutura i Kaja Groblena. Pomimo dobrej dyspozycji miejscowych, bydgoszczankom udało się doprowadzić do stanu 18:17. Były o krok od wyrównania, jednak Budowlane poderwały się do walki i zakończyły odsłonę wynikiem (25:22).

Łodzianki rozpoczęły kolejny set z wysokiego “C”. Na otwarciu ich przewaga wynosiła pięć punktów (6:1) i rosła z każdą chwilą. Do stanu 12:3 trener Pałacu, Piotr Makowski wykorzystał dwie przerwy. Budowlane były nie do zatrzymania (18:8). Bez większych problemów, szybko wygrały partię 25:16.

Inaczej niż w poprzednich odsłonach, czwarty set zaczął się remisem 4:4. Niedługo potem siatkarki z Łodzi zaczęły punktować i po chwili miały na swoim koncie bezpieczną przewagę. W bloki i w ataku dobrze radziła sobie Agnieszka Kąkolewska (15:7). W końcówce bydgoszczanki poderwały się do odrabiania strat, jednak było na to zdecydowanie za późno. Ostatecznie miejscowe triumfowały 25:19.

Grot Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:16, 25:19)

MVP: Martyna Grajber

Grot Budowlani Łódź: Cutura, Polańska, Kąkolewska, Grobelna, Vincourova, Grajber, Witkowska, Piotrowska, Twardowska, Muszyńska, Kędziora

Pałac Bydgoszcz: Misiuna, Mazurek, Kuligowska, Różyńska, Fedusio, Szczygioł, Jagła, Nickowska, Wenerska, Maternia, Świder, Fojucik