Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle w półfinałach Pucharu Polski

Aktualizacja: 25 sty 2023, 08:37
15 sty 2020, 22:10

W ostatnim ćwierćfinale Pucharu Polski w Bielsku Białym, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle zmierzyła się z BBTS-m Bielsko Biała. Chociaż od samego początku gospodarze nie byli faworytem do zwycięstwa, to trzecia partia przyniosła wiele emocji i niewiele zabrakło aby Bielszczanie zmienili wynik meczu.

Pierwszy set czwartego ćwierćfinału Pucharu Polski rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy z Kędzierzyna (4:1). Przyjezdni zaczęli z wysokiego “C” i cały czas byli na wysokim prowadzeniu (9:4). Gospodarze nie dawali za wygraną odrobili część strat (13:11). Grupa Azoty ZAKSA, nie poddała się bez walki i już po chwili odrobili straconą przewagę (16:12). W ostateczną fazę pierwszego seta, z prowadzeniem (20:13) weszli siatkarze z Kędzierzyna. Pierwszą piłkę setową z duża przewagą, mieli w swoich rękach zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle (24:15). Ostatecznie partia zakończyła się na korzyść gości z wynikiem (25:16).

Druga odsłona spotkania, ponownie rozpoczęła się od prowadzenia gości (5:2). Siatkarze z Kędzierzyna nie zwalniali tempa i ciągle powiększali swoją przewagę (9:3). Rozpędzeni siatkarze Grupy Azoty ZAKSA, zostawili rywali z tyłu wychodząc na bardzo duża przewagę (15:5). Set zbliżał się do końca a na prowadzeniu wciąż utrzymywała się drużyna ZAKSY (19:9). W końcówce drugiej partii goście utrzymywali swoją wysoką przewagę (22:11). Po chwili zawodnicy z Kędzierzyna mieli w swoich rękach pierwszą piłkę setową, którą wykorzystali wygrywając (25:12).

Trzecia partia zaczęła się od gry punkt za punkt (3:3). BBTS wyszedł na swoją pierwszą przewagę w tym meczu przy stanie (10:8), a po chwili zwiększyli przewagę (12:9). Kędzierzanie nie dawali za wygraną i zaczęli odrabiać straty (14:13), a po chwili wyrównali wynik (15:15). Ekipa przyjezdnych, po dłuższym czasie, wyszła na dwu punktowe prowadzenie (18:16). Grupa Azoty zmierzała do zakończenia meczu prowadząc w trzeciej partii (21:18). W końcówce seta gospodarze dalej walczyli o wygraną co pozwoliło im wyrówna wynik (22:22). Ostatecznie goście wygrali partię (25:23), oraz całe spotkanie 3:0.

BBTS Bielsko Biała – Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (16:25, 12:25, 23:25 )

BBTS Bielsko – Biała: Macionczyk, Englart, Żuk, Kapelus, Hunek, Frąc, Piotrowski, Dorosz, Cedzyński, Oniszk, Popik, Krikun, Makowski

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle : Zatorski, Parodi, Stępień, Toniutti, Łukasik, Wiśniewski, Śliwka, Warda, Semeniuk, Baroti, Smith, Rejno, Grygiel, Banach