Reklama

Grzegorz Wagner o MHJW: To obecnie najmocniejszy turniej, jaki jest rozgrywany na świecie

Już w przyszły weekend zostanie rozegrany XIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W turnieju, który odbędzie się tym razem w Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu wezmą udział reprezentacje: Polski, Japonii, Francji i Iranu.

Organizatorzy jak co roku przygotowali sporo atrakcji dla kibiców. Jedną z nich ma być siatkarskie muzeum, w którym będzie można obejrzeć m.in. kilka najcenniejszych pucharów zdobytych przez polską reprezentację. Ponadto podczas turnieju syn Huberta Wagnera, Grzegorz Wagner, który będzie promował swoją książkę „Kat. Biografia Huberta Wagnera”.

Wagner w rozmowie z rzecznikiem Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Maciejem Świniarskim twierdzi, że Memoriał to „to obecnie najmocniejszy turniej, jaki jest rozgrywany na świecie”. Ocenia też drużyny, które wystąpią podczas turnieju:

– Co do tegorocznych uczestników: Francuzi – bardzo dobra obrona i szybka gra. Japończycy – trochę Azji, ale trochę się to zmienia. Kadrę przejął trener pochodzenia japońskiego, ale wychowany w Stanach Zjednoczonych. Od kilku miesięcy widać już u nich elementy siatkówki amerykańskiej. Iran z kolei to – poza Polską – zespół, którego gra bardzo mi odpowiada. Myślę, że ten zespół zadomowi się w czołówce światowej na lata, bo ma naprawdę fajnych zawodników.

Zapytany o porównanie ojca i Stephane’a Antigi odpowiada:

– To są trochę inne czasy. Inna sprawa, że Stephane jest starszy od mojego ojca, kiedy obejmował kadrę. Pewnie, że są punkty wspólne, ale ojciec się do tego zawodu długo przygotowywał. Nie wiem, jak było u Stephane’a. On swoją szansę wykorzystał i udowadnia, że to był dobry wybór. Do tego tworzą z Philippe Blainem znakomity duet. Oby tak dalej! Myślę, że teraz będzie trudniej i zobaczymy, jak nasi siatkarze wypadną na Igrzyskach Olimpijskich. Wtedy będzie łatwiej o porównania.

Całą rozmowę znajdą Państwo na stronie www.fundacjawagnera.pl.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama