Strona główna Siatkówka PlusLiga Gwiazda reprezentacji Iranu zagra w PlusLidze?!

Gwiazda reprezentacji Iranu zagra w PlusLidze?!

0
fot: FIVB

Kolejny reprezentant Iranu miałby zagrać w naszej lidze! Dużo wskazuje na to, że Mohammad Mousavi Seyed może zostać zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. 

Według Przeglądu Sportowego działacze Klubu negocjują warunki z 32-letnią gwiazdą reprezentacji Iranu. Mohammad Mousavi Seyed miałby zastąpić w zespole Amerykanina Taylora Averilla, który po zakontraktowaniu doznał poważnej kontuzji kolana i nie zdążył nawet przyjechać do Polski.

– Zastanawiamy się, czy rozwiązać umowę z Amerykaninem, czy ją renegocjować. W tym drugim wariancie Averill mógłby grać od stycznia – mówi „Przeglądowi” prezes Indykpolu AZS Olsztyn, Tomasz Jankowski. Nie mówi oficjalnie o tym, kto mógłby zastąpić Averilla. – Mogę powiedzieć tylko, że nowy środkowy będzie obcokrajowcem – mówi.

Seyed występuje w reprezentacji Iranu od 2008 roku. Do tej pory występował jedynie w ojczystych klubach. Jedenaście razy zdobywał mistrzostwo kraju. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy, w PlusLidze występować będzie trzech Irańczyków – Milad Ebadipour (PGE Skra Bełchatów), Purya Fayazi (MKS Będzin) i właśnie Seyed.

Komentarze