Gwiazdy lekkoatletyki w Bydgoszczy. Dostaną wyróżnienia na Gali Lauru Królowej Sportu

20 paź 2023, 13:33

28 października w Bydgoszczy odbędzie się Gala Lauru Królowej Sportu, czyli coroczne uroczyste zakończenie sezonu. W trakcie wydarzenia dojdzie do upamiętnienia najważniejszych sukcesów polskich sportowców w 2023 roku, a także wręczone zostaną coroczne nagrody dla najlepszych lekkoatletów.

Najlepsi lekkoatleci otrzymają wyróżnienia podczas gali

Podczas wyjątkowego spotkania, które jest okazją do wspólnego świętowania sukcesów, najlepsi lekkoatleci zostaną także wyróżnieni. W tym roku nagrody będą wręczane w kilku kategoriach: zawodnik roku, trener roku, odkrycie roku, master roku i mecenas lekkiej atletyki.

Zawodnicy wielokrotnie udowodnili, że lubią przyjeżdżać na Kujawy i Pomorze, by startować w największych imprezach, ale również cieszą się na coroczne spotkanie w Bydgoszczy podczas gali – powiedział Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, który jest organizatorem tego wydarzenia

Poprzedni laureaci Gali Lauru Królowej Sportu

Kujawy i Pomorze jako miejsce uroczystej gali nie zostały wybrane przypadkowo. W Toruniu każdego roku odbywa się jeden z najlepszych halowych mityngów na świecie – Copernicus Cup, a na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy czołówka polska i światowa rywalizuje w Memoriale Ireny Szewińskiej. W przyszłym roku z kolei w Bydgoszczy odbędą się jubileuszowe, bo 100. mistrzostwa Polski. W 2026 roku Toruń natomiast będzie organizatorem halowych mistrzostw świata.

Przed rokiem, w trakcie trzynastej edycji Gali Lauru Królowej Sportu, najważniejsze nagrody odebrali młociarz Wojciech Nowicki oraz wieloboistka Adrianna Sułek. Przyznano także złote laury dla kończących karierę polskich biegaczy – Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Paweł Fajdek złożył deklarację. “Na igrzyska do Paryża jadę po złoto”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA