Jest oficjalna decyzja! Halowe Mistrzostwa Świata 2026 w Polsce

Aktualizacja: 23 mar 2023, 20:32
22 mar 2023, 20:45

Polski Związek Lekkiej Atletyki oficjalnie poinformował, że nasz kraj zorganizuje Halowe Mistrzostwa Świata w 2026 roku. Najlepsi zawodnicy o medale powalczą w Toruniu. To kolejna wielka impreza sportowa w ciągu ostatnich kilkunastu lat, której gospodarzem będą Kujawy i Pomorze. 

Halowe Mistrzostwa Świata 2026 odbędą się w Polsce

Na brak sportowych uniesień mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego narzekać nie mogą. W ciągu ostatnich lat na stadionie w Bydgoszczy i w hali w Toruniu odbyły się m.in. dwukrotnie mistrzostwa świata juniorów, dwukrotnie mistrzostwa Europy do lat 23 czy też seniorskie halowe mistrzostw. Dodatkowo region ugościł już dziewięć edycji mityngu ORLEN Copernicus Cup.

Teraz czas jednak na największą imprezę, czyli Halowe Mistrzostwa Świata Kujawy Pomorze 2026. Będzie to drugie tak wielkie wydarzenie w historii naszego kraju. W 2014 roku najlepsi zawodnicy rywalizowali o medale mistrzostw świata w Sopocie. Teraz lekkoatleci przylecą do Torunia.

To ukoronowanie naszej wieloletniej współpracy z władzami Torunia i Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki przy organizacji wielkich imprez lekkoatletycznych. Halowy czempionat globu będzie przysłowiową “wisienką na torcie” – powiedział Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Powierzenie Polsce organizacji Halowych Mistrzostw Świata 2026 to świetna informacja dla wszystkich kibiców lekkoatletyki. To kolejna impreza sportowa o zasięgu światowym, jaka odbędzie się w naszym kraju i zarazem potwierdzenie, że Polska jest uznanym i sprawdzonym organizatorem największych wydarzeń sportowych – powiedział natomiast minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk.

Halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce rozgrywane są od 1985 roku. Najbliższa edycja lekkoatletycznego globalnego czempionatu odbędzie się w szkockim Glasgow.

Swoboda szokuje po HME w Stambule. „Prawie zostałam przejechana przez auto”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA