Swoboda szokuje po HME w Stambule. “Prawie zostałam przejechana przez auto”

mar 7 2023, 10:04

Po powrocie do Polski z HME w Stambule, zdobywczyni srebrnego medalu w biegu na 60 metrów Ewa Swoboda zdradziła, że niektóre zachowania Turków bardzo mocno nie przypadły jej do gustu.

Ewa Swoboda ma za sobą udany występ na halowych mistrzostwach Europy w Stambule. 25-latka z łatwością wygrała eliminacyjny bieg na 60 metrów z czasem 7,11, w półfinale uzyskała 7,10 (trzeci czas), natomiast w finale pobiegła o 0,01 szybciej, co ostatecznie dało jej srebrny medal.

Swoboda narzeka na zachowanie Turków

Jak się okazuje, pobyt w Turcji miał dla Swobody również ciemne strony.Sama bym tam nigdzie nie wyszła. Prawie zostałam przejechana przez auto. Ale było miło, nie było tak źle, jak się spodziewałam. Troszeczkę mi się nie podobały niektóre zachowania Turków, ale ogólnie było fajnie, nie ma co narzekać, zawsze mogło być gorzej – powiedziała w rozmowie ze Sport.pl.

25-latka zdradziła, jakie zachowania najbardziej jej przeszkadzały. – Jak przechadzaliśmy się z Pawłem Skrabą i z Michałem Kozłowskim (dziennikarze współpracujący z PZLA) przez miasto, to było czuć, że cały czas na nas patrzą, a niektórzy gwizdali. Nie podoba mi się coś takiego. Tak sobie mogą gwizdać na swoje kobiety, my mamy inną kulturę. To nie było przyjemne – dodała.

Swoboda przygotowuje się do mistrzostw świata

W dalszej części wywiadu wicemistrzyni Europy opowiedziała, jakie teraz stawia przed sobą cele.Teraz liczą się dla mnie już tylko przygotowania do mistrzostw świata. Marzę o tym, by pobiec tam w finale, a najlepiej złamać także 11 sekund. Biorę się mocno za treningi i postanowiłam, że do tej imprezy nie opuszczę żadnych zajęć – wyjaśniła.

Poza osiągnięciem dobrego wyniku, Swoboda zamierza również poprawić swoją sylwetkę.Idę na poważnie, bo obiecałam sobie, że na tych zawodach pojawię się z prawdziwym sześciopakiem na brzuchu. Do tej pory był widoczny tylko pod światło, a teraz będzie znacznie okazalszy – zapowiedziała.

Tegoroczne mistrzostwa świata w lekkoatletyce odbędą się w stolicy Węgier, Budapeszcie, pomiędzy 19 i 27 sierpnia 2023 roku.

HME Stambuł 2023: Odległe miejsce Polski w klasyfikacji medalowej. Najlepsza Norwegia

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA