Strona główna Siatkówka Reprezentacja Heynen podjął decyzję! Kaczmarek nie zagra w meczach z Holandią!

Heynen podjął decyzję! Kaczmarek nie zagra w meczach z Holandią!

0

Podczas meczów sparingowych z Holandią nie zobaczymy Łukasza Kaczmarka. Atakujący może pożegnać się z turniejem kwalifikacyjnym na igrzyska olimpijskie?

Trener reprezentacji Polski, Vital Heynen, podjął już pierwsze decyzje kadrowe. Z siedemnastu zawodników trenujących w Zakopanem do Opola nie pojechał Łukasz Kaczmarek. Nie weźmie również udziału w Memoriale Wagnera rozgrywanym w Krakowie. Jest to jednoznaczne z tym, że zawodnik nie wystąpi podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Jak podaje Przegląd Sportowy, siatkarz ma być do dyspozycji trenera, ponieważ w przypadku kontuzji któregoś z atakujących, Kaczmarek wróci do składu.

Mistrz Polski przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Maciejem Muzajem. Obaj siatkarze zostali zaproszeni na zgrupowanie do Zakopanego po Turnieju Finałowym Ligi Narodów w Chicago, jednak ostatecznie trener postawił na Muzaja.

W najbliższym czasie reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w dwóch meczach sparingowych (27-28 lipca), następnie wystąpi podczas Memoriału Wagnera w Krakowie (1-3 sierpnia). Najważniejszą imprezą dla naszych siatkarzy będzie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Zostanie rozegrany w dniach 9-11 sierpnia w gdańskiej Ergo Arenie.

 

 

Komentarze