Strona główna Siatkówka Reprezentacja Heynen powołał kolejnych zawodników na zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym do IO!

Heynen powołał kolejnych zawodników na zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym do IO!

0

Do zgrupowania w Zakopanem dołączy pięciu siatkarzy z turnieju Final Six w Chicago.

Jak poinformował w studiu Polsatu Sport prezes PZPS Jacek Kasprzyk, do ekipy trenującej w Zakopanem ma dołączyć pięciu siatkarzy biorących udział w Final Six. Przypomnijmy, że na zgrupowaniu w Zakopanem zawodnicy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

Skład reprezentacji Polski w Turnieju Finałowym występował w mocno okrojonym składzie. Brakowało takich zawodników jak Kubiak, Kochanowski czy Zatorski. Jednak nasi siatkarze w Chicago popisali się niesamowitą grą w każdym elemencie. Pierwszy mecz z Brazylią wygrali 3:2 by potem w pięknym stylu pokonać Iranczykow (3:1). Te zwycięstwa dały naszym siatkarzom awans do półfinału. W kolejnym meczu Rosja okazała się silniejsza (1:3), lecz w starciu o brązowy medal Polacy rozgromili Brazylię bez straty seta.

Vital Heynen postanowił wyróżnić najlepiej prezentujących się w tym turnieju siatkarzy, a są to: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj, Karol Kłos.

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio jest najważniejszą imprezą w tym sezonie. Zostanie rozegrany w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku.

Komentarze