Historyczny wyczyn Jastrzębskiego Węgla. Totalna dominacja

6 gru 2023, 19:41

Broniący tytułu siatkarze Jastrzębskiego Węgla kontynuują kapitalną passę. W meczu 10. kolejki PlusLigi wygrali przed własną publicznością 3:0 z Treflem Gdańsk. Dzięki temu mają komplet punktów po dziesięciu meczach, zapisując się w ten sposób w historii rozgrywek.

Historyczny wyczyn Jastrzębskiego Węgla

Mistrzowie Polski w obecnych rozgrywkach, przynajmniej jak dotąd, są w świetnej formie. W dziewięciu pierwszych spotkaniach Jastrzębski Węgiel odniósł dziewięć zwycięstw, tracąc w nich tylko trzy sety. Dzięki temu nad drugim Projektem Warszawa wypracował 7-punktową przewagę.

We wtorkowy wieczór siatkarze z Jastrzębia-Zdroju po raz kolejny potwierdzili świetną dyspozycję. W starciu 10. kolejki PlusLigi wygrali 3:0 z Treflem Gdańsk (25:20, 25:20, 30:28) i ponownie pokazali, że są mistrzami w setach, w których rywalizacja toczy się do ostatnich piłek.

Jednocześnie Jastrzębski Węgiel zapisał się w historii. Został bowiem czwartą drużyną, która po 10 meczach rundy zasadniczej PlusLigi miała na koncie komplet punktów. Wcześniej dokonały tego jedynie takie ekipy, jak Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, BOT Skra Bełchatów i… JSW w ubiegłym sezonie.

KMŚ siatkarzy: Leon i Semeniuk bronią trofeum. Polskie kluby zrezygnowały