Trzy punkty zostają w Gdańsku

12 gru 2015, 22:11

W dzisiejszym hicie 10. kolejki PlusLigi spotkał się vicemistrz Polski – Lotos Trefl Gdańsk z viceliderem tabeli – Cerradem Czarnymi Radom.

Początek meczu to pokaz siły gospodarzy, pierwszy punkt dla Czarnych zdobył Artur Szalpuk. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy schodzili przy stanie 8:5 dla gospodarzy. Dalsza część seta to powiększanie przewagi przez podopiecznych trenera Anastasiego. Końcówka partii to jednak gra punkt za punkt, lecz Lotos utrzymał prowadzenie i pewnie wygrał 25:21.

Set numer dwa, podobnie jak pierwszy, rozpoczął się od prowadzenia gdańszczan, lecz Czarnym udało się wyrównać (6:6). Na pierwszą przerwę techniczną siatkarze schodzili przy jednopunktowym prowadzeniu Cerradu Czarnych, które powiększało się również po niej. W kolejnych minutach spotkania walka toczyła się punkt za punkt. Druga przerwa techniczna to dwupunktowe prowadzenie gospodarzy. Naładowani pozytywną energią podopieczni Anastasiego zdobywali kolejne punkty wykorzystując słabsze strony przyjezdnych i wygrali seta 25:17.

Początek trzeciej partii to gra punkt za punkt, a następnie prowadzenie gości. Po ataku Zacka La Cavery zawodnicy Cerradu schodzili na przerwę techniczną przy stanie 4:8. Po niej kontynuowali swoją dominację na boisku (6:12). W pewnym momencie drużyna Lotosu zniwelowała przewagę radomian do dwóch punktów, jednak to nie zatrzymało przyjezdnych, którzy na drugim regulaminowym czasie prowadzili już 12:16. Gdańszczanie zdołali odrobić straty, jednak nie starczyło im sił na wygranie seta. Pomimo wielu błędów gości trzecia, bardzo emocjonująca partia zakończyła się wynikiem 23:25.

Czwarty set zaczął się grą punkt za punkt, jednak lepsi okazali się gdańszczanie, którzy podczas pierwszej przerwy technicznej prowadzili 8:6. Swoją przewagę gospodarze powiększali z minuty na minutę. Zawodnicy z Radomia nie odpuszczali i starali się dogonić wynik. Siatkarze Lotosu w pełni kontrolowali to, co działo się na parkiecie (18:15). Drużyna z Gdańska wykorzystała drugą piłkę setową i wygrała 25:22.

Lotos Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:17, 23:25, 25:22)

MVP: Murph Troy

Lotos Trefl Gdańsk: Ratajczak, Grzyb, Schwarz, Mika, Falaschi, Troy, Gacek, Gawryszewski, Stępień, Schultz, Hebda, Czunkiewicz

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Kampa, Pliński, Szalpuk, Żaliński, Grzechnik, Majstorović, Ostrowski, La Cavera, Grobelny, Kowalski, Szczurek