Hit PlusLigi dla Jastrzębskiego Węgla! ZAKSA znów z porażką

6 sty 2024, 15:37

Jak można było się spodziewać, hit 15. kolejki siatkarskiej PlusLigi nie zawiódł. W pojedynku aktualnego mistrza i wicemistrza Polski lepszy okazał się broniący tytułu Jastrzębski Węgiel, który wygrał na wyjeździe 3:1 z dołującą w tym sezonie ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębski Węgiel wygrywa w hicie kolejki

W pierwszym secie ZAKSA postawiła się obecnemu liderowi tabeli PlusLigi. Kędzierzanie prowadzili praktycznie od samego początku i utrzymali taki stan do końca, triumfując 25:23. W drugiej partii gra była bardziej wyrównana – żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć na większy dystans na dłuższy czas. W końcówce jednak mistrzowie Polski byli skuteczniejsi i wygrali 25:22.

Przez dłuższe fragmenty trzeciego seta rywalizacja również stała na wyrównanym poziomie, tak jakby sytuacja w tabeli nie miała żadnego znaczenia. ZAKSA co prawda ani razu nie prowadziła, ale kilkukrotnie doganiała Jastrzębskiego Węgla. Goście zachowali jednak więcej czujności w końcówce i wygrali 25:22.

Czwarty set, tak jak trzy poprzednie, trzymał kibiców w napięciu do samego końca. Choć goście utrzymywali 1-2 punkty przewagi, ZAKSA dogoniła ich przy stanie 23:23. Choć obroniła jedną piłkę meczową, drugiej nie dała rady i ostatecznie przegrała 24:26.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 24:26)

Po tej porażce ZAKSA pozostaje na dziewiątym miejscu w tabeli PlusLigi ze stratą jednego “oczka” do AZS-u Olsztyn. Jastrzębski Węgiel z kolei wrócił na fotel lidera, który chwilowo stracił po wczorajszym triumfie Projektu Warszawa nad Norwidem Częstochowa.

Wielki sukces panczenistek. Zostały wicemistrzyniami Europy!