Strona główna Bez kategorii HME Praga: Marcin Lewandowski mistrzem Europy! Pierwsze złoto dla Polski!

HME Praga: Marcin Lewandowski mistrzem Europy! Pierwsze złoto dla Polski!

1

Marcin Lewandowski został halowym mistrzem Europy w biegu na 800 m w czeskiej O2 Arenie! To już drugie mistrzostwo Europy w karierze Polaka. Ostatnim razem triumfował na powietrzu w Barcelonie w 2010r.!

Polak najwyraźniej wyciągnął wnioski z nieudanego biegu Joanny Jóźwik, która w swoim finale była 4. i od początku ustawił się w czubie stawki, biegnąc dłuższy czas na drugiej pozycji.

Lewandowski przez 600m kontrolował sytuacji, panującą na bieżni, a na przeciwległej prostej do mety na 150 m do kreski mety, rozpoczął zwycięski marsz o złoto! Szybko objął prowadzenie i z każdym metrem oddalał się kolejnym rywalom.

Kilka sekund po Lewandowskim finiszowali Mark English z Irlandii i Thijmen Kupers z Holandii, zdobywając kolejne medale do kompletu.

Przypomnijmy, że z udziału w HME w Pradze zrezygnował podwójny mistrz Europy sprzed dwóch lat Adam Kszczot. Przyczyną nieobecności Polaka na czeskiej imprezie była choroba, która wyeliminowała go w walce o trzecie z rzędu złoto.

Chwilę przed Lewandowskim, praskiej publiczności w biegu na tym samym dystansie zaprezentowała się Joanna Jóźwik. Polka mimo wielkiej szansy, nie znalazła drogi do medalu, plasując się ostatecznie na 4. miejscu. Więcej o biegu Jóźwik przeczytacie tutaj.

1 komentarz