Horror w Atlas Arenie! Polki pozostają w grze o ćwierćfinał

7 paź 2022, 22:40

Reprezentacja Polski wygrała z Kanadą po tie-breaku (25:18, 19:25, 16:25, 25:23, 15:5) w trzecim spotkaniu II fazy grupowej mistrzostw świata. Biało-czerwone powalczą o awans do ćwierćfinału w pojedynku z Niemkami, które dziś przegrały z Dominikaną. Drużyna z Ameryki Północnej dzięki piątkowemu zwycięstwu również ma szansę na wejście do fazy pucharowej.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polska – Kanada: biało-czerwone z szansami na ćwierćfinał

Polki bardzo dobrze weszły w mecz, choć należy odnotować, że pierwszy set rozpoczął się lepiej dla Kanadyjek, które szybko wyszły na 4-punktowe prowadzenie. Biało-czerwone na szczęście nie pozwoliły im zwiększyć przewagi i kilka chwil później po serii 5 punktów zdobytych pod rząd wyszły na prowadzenie.

Z biegiem czasu podopieczne Lavariniego dzięki dobrej dyspozycji w bloku oraz dwóm asom serwisowym wywalczyły bezpieczną przewagę, która na koniec pierwszej partii wyniosła aż siedem oczek.

Dwa kolejne sety były już zupełnie inną historią. Siatkarki z Kanady weszły na nieco wyższy poziom, a Polki zaczęły zdecydowanie gorzej grać, co natychmiast przełożyło się na rezultat meczu. W drugim secie rywalki szybko wywalczyły przewagę pięciu punktów, którą początkowo udało się zniwelować, ale ostatecznie Kanadyjki zdołały wyrównać wynik meczu. Set numer trzy był natomiast ich całkowitą dominacją. Reprezentacja Polski do czwartej partii podchodziły z nożem na gardle.

Czwarty set w jednym słowie? Horror. Najpierw Kanadyjki prowadziły 4:7, ale Polki wzięły się za odrabianie strat i wyszły na 5-punktowe prowadzenie, którego nie udało się utrzymać. Rywalki wiedziały, że mają szansę zakończyć to spotkanie, dzięki czemu mogliśmy oglądać najbardziej wyrównaną partię tego spotkania. Szczęście sprzyjało jednak Polkom, które doprowadził do tie-breaka.

Piąty set wyglądał, jakby siatkarki z Kanady nie mogły uwierzyć, że nie wygrały 1:3. Polki perfekcyjnie punktowały i zapewniły sobie zwycięstwo oraz szanse na ćwierćfinał.

Sytuacja w grupie

Przed meczem Polska – Kanada, reprezentacja Dominikany wygrała 3:1 z Niemkami, więc było jasne, że sytuacja w tabeli nieco bardziej się skomplikowała. Dzięki wygranej w piątkowym meczu, Polska wciąż zajmuje 4. miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej. Wszystko jednak rozstrzygnie się w meczu z reprezentacją Niemiec.

„Chciałbym, żebyśmy weszli do ósemki”. Rusza II faza grupowa siatkarskich MŚ kobiet