Hurkacz nie obroni tytułu w Halle. Przegrał w drugiej rundzie z Griekspoorem

22 cze 2023, 21:49

Hubert Hurkacz nie obronił tytułu sprzed roku w niemieckim Halle. Polski tenisista przegrał w drugiej rundzie turnieju 3:6, 6:1, 6:7(8-10) z Holendrem Tallonem Griekspoorem i pożegnał się z dalszą rywalizacją.

Hurkacz przegrywa po emocjonującym boju

W pierwszym secie rywalizacja była wyrównana. W początkowych kilku gemach żaden z zawodników nie zdołał przełamać przeciwnika i taki stan utrzymywał się do wyniku 4:3. Wówczas Holender zdołał wygrać wymianę przy serwisie Hurkacza, a po chwili dopełnił dzieła i wygrał seta 6:3.

W drugiej partii polski tenisista był wyraźnie sfrustrowany przebiegiem pierwszej, a efekt był znakomity. Szybko wyszedł na prowadzenie 3:0 i choć pozwolił Griekspoorowi wygrać czwartego gema, później był już bezbłędny. Triumfował w trzech kolejnych wymianach i wygrał seta 6:1.

W trzecim secie obaj zawodnicy byli bezbłędni przy swoich serwisach i w większości dość łatwo zwyciężali poszczególne gemy. Tak było do stanu 6:6, dlatego o losach spotkania decydował tie-break. Holender nie wykorzystał czterech piłek meczowych, a Polak jednej. Mimo to w decydującej akcji Griekspoor okazał się lepszy i to on awansował do ćwierćfinału.

Tallon Griekspoor (29. ATP) vs Hubert Hurkacz (17. ATP) 6:3, 1:6, 7:6(10-8)

Hubert Hurkacz nie obroni tym samym tytułu w Halle, który wywalczył w ubiegłym roku. W finale edycji z 2022 roku Polak ograł Daniiła Miedwiediewa 6:1, 6:4.

WTA Birmingham. Magda Linette i Bernarda Pera w półfinale debla!