Hurkacz i Pavić szaleją w Stuttgarcie. Awansowali do półfinału turnieju ATP

8 cze 2022, 17:26

W środowym meczu na kortach turnieju ATP BOSS Open w Stuttgarcie dobrze zaprezentowali się Hubert Hurkacz oraz Martin Pavić. Polsko-chorwacki duet pewnie pokonał parę złożoną z braci Tsitsipas, czyli Stefanosa i Petrosa.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Hurkacz i Pavić w pierwszej rundzie niemieckiego turnieju  poradzili sobie z Dustinem Brownem i Evanem Kingiem. Polakowi i Chorwatowi w ćwierćfinałach przyszło natomiast rywalizować z Grekami – Stefanosem i Petrosem Tsitsipasami. Mecz w Stuttgarcie Hurkacz i Pavić wygrali w dwóch setach (4-6, 7-6, 10-5).

Starcie z braćmi Tsitsipas było bardzo wyrównane

Mecz nie był jednak łatwy dla polsko-chorwackiego duetu. W pierwszym secie obie pary konsekwentnie utrzymywały swoje serwisy. Grekom udało się jednak zdobyć przełamanie przy stanie 5:4 i ostatecznie wygrać tę partię.

W drugim secie spotkanie wyglądało bardzo podobnie. Do rozstrzygnięcia tej części gry potrzebny był tie-break, w którym ostatecznie lepszy okazał się duet Hurkacz – Pavić. Polak i Chorwat dwukrotnie zdobyli małe przełamania i ostatecznie wygrali 7:3.

Ostatecznie losy meczu rozstrzygnął więc tie-break. W tym Wrocławianin wraz ze swoim partnerem szybko zdobyli przewagę i ostatecznie wywalczyli awans do półfinału turnieju ATP w Stuttgarcie. Tam powalczą ze zwycięzcami spotkania Bopanna/Shapovalov – Niedowiesow/Qureshi.