Hubert Hurkacz powalczy o finał! Polak wygrywa w Marsylii

Aktualizacja: 25 lut 2023, 16:20
24 lut 2023, 17:34

W piątkowe popołudnie Hubert Hurkacz zmierzył się z Mikaelem Ymerem w walce o półfinał turnieju ATP 250 Marsylia. Tenisista pochodzący z Wrocławia nie miał łatwej przeprawy i na korcie spędził niemal trzy godziny. Ostatecznie udało mu się jednak wywalczyć awans do kolejnej rundy. Swojego rywala pokonała w stosunku 2-1 (6:3, 3:6, 7:5[8:6]).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Niezwykły mecz w Marsylii. Polak lepszy w końcówce

Zmagania w Marsylii Hubert Hurkacz rozpoczął od pokonania Leandro Riediego 4:6, 6:3, 6:2. Zwycięstwo Polakowi nie przyszło jednak łatwo. Problemy miał już od samego początku, gdyż Szwajcar wygrał dwa pierwsze gemy i ostatecznie nie wypuścił swojej przewagi już do końca seta. Na szczęście dwie kolejne partie wygrał już wrocławianin, który awansował do ćwierćfinału francuskiego turnieju.

Tu przyszło mu się zmierzyć ze Szwedem Mikaelem Ymerem. Ten w pierwszej rundzie pokonał on Mołdawianina Radu Albota. Mecz z Polakiem zawodnik ze Skandynawii rozpoczął od wygrania gema przy serwisie Hurkacza. Potem do głosu doszedł jednak Polak, który natychmiast przełamał rywala i ostatecznie wygrał pierwszego seta 6:3.

W drugiej części gry lepszy był natomiast Ymer. To on przełamał wrocławianina przy stanie 1:3 i bez większych problemów dorowadził do trzeciego seta. Ten był natomiast na tyle wyrównany, że do rozstrzygnięcia całego meczu potrzebny był tie-break. W tym lepszy okazał się Polak, który ostatnią wymianę meczu wygrał 8:6. Cały mecz potrwał 2 godziny i 52 minuty.

Hubert Hurkacz czeka na swojego półfinałowego rywala

W meczu, którego stawką będzie awans do wielkiego finału turnieju ATP 250 w Marsylii, Hubert Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą pary Grigor Dimitrow – Alexander Bublik. Początek starcia pomiędzy Bułgarem i Kazachem zaplanowano zaraz po zakończeniu zmagań Hurkacz – Ymer. Faworytem starcia jest Dimitrow, który został przed startem turnieju rozstawiony z numerem czwartym.