Hurkacz w półfinale turnieju w Stuttgarcie! W końcu wygrał bez straty seta

16 cze 2023, 17:38

Hubert Hurkacz zanotował pierwsze od ponad trzech miesięcy zwycięstwo bez straty seta. Polak wygrał 6:4, 6:4 z Australijczykiem Christopherem O’Connellem i awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Stuttgarcie.

Hurkacz w końcu wygrał bez straty seta

W drugiej rundzie turnieju ATP w Stuttgarcie rozstawiony z “czwórką” Hurkacz poradził sobie z Japończykiem Yosuke Watanukim, którego po ciężkim boju ograł 4:6, 7:6, 7:6. Christopher O’Connell z kolei miał za sobą wygrane mecze z Niemcem Danielem Altmaierem (6:3, 6:1) i Włochem Lorenzo Sonego (7:6, 6:3).

Pierwszy set piątkowego starcia do pewnego momentu przebiegał niemal bezbłędnie w wykonaniu obu zawodników. Do stanu 5:4 dla Hurkacza mecz był bardzo wyrównany, ale w decydującym momencie skuteczniejszy był Polak. W kluczowym gemie przełamał rywala i dopiero po trzeciej piłce setowej, ale ostatecznie wygrał tę partię 6:4.

W drugim secie Australijczyk również postawił Polakowi trudne warunki, a jego przebieg miał niemal bliźniaczo podobny charakter. Pierwsze dziewięć gemów obaj tenisiści wygrywali przy własnym serwisie, a w decydującym o losach zwycięstwa Hurkacz przełamał rywala i zwyciężył 6:4.

Hubert Hurkacz (14. ATP) vs Christopher O’Connell (74. ATP) 6:4, 6:4

Na swojego rywala w półfinale turnieju ATP w Stuttgarcie Hubert Hurkacz będzie musiał poczekać do godzin wieczornych. Wtedy to naprzeciw siebie staną Francuz Richard Gasquet (55. ATP) i Niemiec Jan-Lennard Struff (24. ATP).