Hurkacz awansuje dalej w Marsylii. Nie obyło się jednak bez problemów

23 lut 2023, 15:29

Pierwsze 40 minut rywalizacji pomiędzy Hurkaczem a Riedim nie napawało optymizmem. Problemy z wykorzystaniem okazji na przełamanie rywala zaowocowały porażką w pierwszym secie. Ostatecznie pomimo początkowych problemów Polak udowodnił, że jest tenisistą na zdecydowanie wyższym poziomie niż jego rywal. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 (4:6, 6:3, 6:2).

Pierwszy set do zapomnienia

Hubert Hurkacz niezbyt dobrze rozpoczął pojedynek z 5 lat młodszym Szwajcarem. Notowany na 133. miejscu rankingu ATP Leandro Riedi już na starcie przełamał Polaka i uzyskał przewagę, dzięki której finalnie zwyciężył w pierwszym secie 4:6. Hurkacz miał wiele okazji, aby odwrócić losy tego seta, ale nie wykorzystał aż pięciu okazji do przełamania rywala w trzech różnych gemach.

Na szczęście co się odwlecze, to nie uciecze. Hurkacz za trzecim razem przełamał Riediego w secie numer 2 (ósma próba w całym meczu) i wyszedł na dwugemowe prowadzenie, czym otworzył sobie prostą drogę do tego, aby wyrównać stan meczu w drugiej rundzie ATP Marsylia. Ostatecznie drugi set zakończył się rezultatem 6:3.

Decydujący set dalej nie był doskonały w wykonaniu “Hubiego”, ale przełamanie zdobyte w trzecim gemie zagwarantowało mu bezpieczną przewagę. Niewiele jednak brakowało, żeby Riedi przy stanie 3:2 wyrównał wynik. Na szczęście Hurkacz obronił dwa break pointy, a w następnym gemie sam przełamał swojego rywala. Trzeci set zakończył się wynikiem 6:4.

Wyraźnie widać, że najlepszy polski tenisista wciąż jest daleko od swojej optymalnej formy, ale przebudzenie w meczu z Riedem po pierwszym secie może napawać optymizmem.

Hurkacz w ćwierćfinale ATP 250 Marsylia

Następnym rywalem Hurkacza w ćwierćfinale będzie Szwed Mikael Ymer. 24-latek zajmuje 69. miejsce w rankingu ATP i awans do 1/4 finału ATP Marsylia wywalczył dzięki walkowerowi Davida Goffina. Obaj Panowie spotkali się już wcześniej ze sobą. Raz, podczas turnieju ATP Auckland w 2020 wygrał Hurkacz, a podczas Australian Open w 2021 roku górą był Ymer.