ATP Halle. Hurkacz nie bez problemów, ale awansował do drugiej rundy

20 cze 2023, 21:21

Broniący tytułu w Halle Hubert Hurkacz udanie rozpoczął zmagania w tegorocznej edycji. Polak po zaciętym spotkaniu wygrał 6:4, 6:7, 6:3 z Amerykaninem Christopherem Eubanksem i awansował do drugiej rundy.

Hurkacz w drugiej rundzie turnieju w Halle

Dla broniącego w Halle tytułu sprzed roku Huberta Hurkacza był to pierwszy mecz w tegorocznej edycji turnieju. Christopher Eubanks grał z kolei w kwalifikacjach – najpierw wygrał 6:7, 7:6, 6:3 z Francuzem Hugo Gastonem, a następnie z Danielem Altmaierem, który przy stanie 6:3, 2:3 dla Amerykanina kreczował.

Pierwszy set starcia pierwszej rundy był wyrównany, a o jego losach decydował tak naprawdę siódmy gem. Hurkacz przełamał wówczas przeciwnika i wypracował sobie przewagę, której nie oddał już do samego końca. Polak wykorzystał drugą piłkę setową i wygrał tę partię 6:4.

Drugi set był typową wymianą gem za gem – żaden z zawodników nie chciał dać się przełamać i wygrywał grę przy swoim serwisie. Z tego powodu o losach partii decydował tie-break, w którym lepszy był Amerykanin- zwyciężył, a jakże, po niezwykle zaciętej wymianie 13:11.

W trzecim secie Hurkacz szybko wyszedł na prowadzenie 3:0, tak jakby chciał się zrewanżować za porażkę w drugiej partii. Eubanks zaczął jednak odrabiać straty i doprowadził do stanu 3:5, ale Polak wygrał kolejnego gema i ostatecznie cały mecz.

Christopher Eubanks (77. ATP) vs Hubert Hurkacz (17. ATP) 4:6, 7:6(13-11), 3:6

W drugiej rundzie turnueju w Halle polski tenisista zmierzy się z Tallonem Griekspoorem, który wygrał z Hiszpanem Roberto Carballesem Baeną. Polak i Holender grali ze sobą pod koniec maja we French Open i wówczas Hurkacz wygrał po niemal 5-godzinnym boju.

Kapitalny mecz Magdaleny Fręch w Birmingham. Obroniła aż sześć piłek setowych i wygrała!